III (3) wojna swiatowa

III wojna światowa “już się rozpoczęła”, twierdzi Szef bezpieczeństwa Ukrainy

Daniłow powiedział: “Jeśli ktoś myśli, że chodzi [w konflikcie na Ukrainie] o wyrównanie rachunków między Kijowem a Moskwą, to jest w błędzie”. Szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Aleksiej Daniłow, powiedział w środę, że III wojna światowa “już trwa”, ponieważ trwający konflikt rosyjsko-ukraiński wciągnął w konflikt inne kraje.

Przemawiając na Forum Bezpieczeństwa w Kijowie 5 września, Daniłow powiedział, że zachodni sojusz wojskowy NATO będzie potrzebował Ukrainy jako członka w obliczu globalnych turbulencji, które są w pełnym rozpędzie. Kijów “jeszcze bardziej wzmocni NATO”, powiedział szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

“Jeśli ktoś myśli, że III wojna światowa jeszcze się nie rozpoczęła, to jest w wielkim błędzie. Ona już się rozpoczęła. Od pewnego czasu toczyła się w okresie hybrydowym, a teraz weszła w fazę aktywną” – podkreślił Daniłow, przemawiając w obecności dyrektora generalnego CIA Davida Petraeusa.

Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, zapytany przez dziennikarzy o to, w jaką stronę ewoluuje sytuacja na świecie powiedział, że jego zdaniem „zmierzamy w stronę konfliktu globalnego”.

Sprawy są znacznie bardziej skomplikowane

Daniłow powiedział: “Jeśli ktoś myśli, że chodzi tu [o konflikt na Ukrainie] o wyrównanie rachunków między Kijowem a Moskwą, to jest w błędzie. Sprawy są o wiele bardziej skomplikowane”. W międzyczasie Petraeus stwierdził, że nie był świadkiem konfliktu o tak dużej skali. “Nie widziałem czegoś takiego od czasów II wojny światowej”, powiedział dyrektor generalny CIA według RT World. “Rosjanie nie są szczególnie imponujący pod względem wiedzy lub wyników na polu bitwy, ale stworzyli dość wybitny system obronny i dość trudno jest go przebić” – podkreślił.

Wcześniej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij rzucił podobne ostrzeżenia przed III wojną światową, mówiąc, że Zachód nie może poddać się “nuklearnemu szantażowi” Rosji. Jakikolwiek rodzaj negocjacji lub rozmów z Moskwą w obawie przed posiadaniem przez nią broni jądrowej “byłby najgorszym rezultatem, który ośmieliłby Rosję i mógłby doprowadzić do III wojny światowej”, ostrzegł Zełenskij. “Nie mogę nawet zrozumieć, jak światowe agencje bezpieczeństwa i wywiadu oraz potężne umysły mogą pozwolić Rosji nawet o tym myśleć” – stwierdził Zelenskyy, komentując powtarzające się groźby Moskwy dotyczące użycia amunicji nuklearnej.

W zeszłym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin wprowadził zaawansowany międzykontynentalny pocisk balistyczny nowej generacji RS-28 Sarmat do służby bojowej w obliczu eskalacji napięć między Moskwą a Zachodem. To [nuklearne] rozmieszczenie sprawi, że wrogowie Rosji “zastanowią się dwa razy” nad swoimi groźbami, powiedział Putin w ostrym ostrzeżeniu, zgodnie z oświadczeniem szefa Moskiewskiej Agencji Kosmicznej Roskosmos.

Przedruk / Źródło: republicworld.com

Ofensywa Blog