60 sekund aby uratować rodzinę

60 Seconds! to atomowa przygoda o przetrwaniu (survivalu miejskiego) z elementami czarnego humoru. Ta polska produkcja zalicza się do gatunku gier o charakterze symulatora połączonym z strategią w post apokaliptycznym świecie.  Gracz wcielia się w Teda, ojca rodziny, który ma za zadanie przetrwać wraz z rodziną po wybuchu bomby atomowej.

Grę zaczynamy od przygotowania, polegającego na zabraniu jak największej liczby członków rodziny (w sumie trójka) oraz przydatnych przedmiotów do schronu nuklearnego w ciągu tytułowych 60 sekund, nim spadnie bomba.Potem akcja przenosi się do schronu, gdzie mijają kolejne dni w zamknięciu. Każdego dnia kończą się twoje zapasy.
Slogany w stylu: Przeżyj w swoim własnym schronie przeciwatomowym. Podejmuj trudne decyzje, wydzielaj jedzenie i poluj na zmutowane karaluchy. Przetrwaj, albi zgiń – świetnie oddają klimat gry.
Grę można kupić na Steamie (http://store.steampowered.com/app/368360/?l=polish) kosztuje 9,99 euro. Za te pieniądze na swoim komputerze wczujesz się w klimaty wirtualnego survivalu – osadzonego w kreskówkowym klimacie.
Ofensywa Blog