7 popularnych mitów o preppersach
Prepping to strategia przygotowania się na nieprzewidziane sytuacje, takie jak klęski żywiołowe, kryzysy ekonomiczne, ataki terrorystyczne czy pandemie.
Wiele ludzi ma jednak fałszywe wyobrażenia na temat preppingu, dlatego warto przytoczyć 7 popularnych mitów:
- Tylko dla paranoików – to nieprawda, bo prepping to proaktywne podejście do zapewnienia sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwa w razie kryzysu.
- To ludzie, którzy chcą się odciąć od społeczeństwa – to mit, ponieważ większość preppersów nadal żyje w społeczeństwie i stara się w nim funkcjonować.
- To osoby, które kupują dużo broni – to również mit, ponieważ prepperzy starają się przygotować do różnych sytuacji, w tym również do takich, w których broń nie będzie pomocna. Nie oznacza to jednak, że ich dom to magazyn broni i amunicji. Rozsądne osoby kupują tylko po kilka popularnych rodzajów broni (krótka i długa), aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz bliskim.
- Tylko dla bogatych – to nieprawda, ponieważ można przygotować się do kryzysu na różne sposoby, w zależności od swoich możliwości finansowych.
- Tylko dla ludzi na wsi – to mit, ponieważ preppersów można znaleźć zarówno wśród mieszkańców dużych miastach, miasteczek, jak i na wsiach.
- Tylko dla ludzi o pewnym stylu życia – to nieprawda, ponieważ prepping to strategia, która może być stosowana przez ludzi o różnym stylu życia i przekonaniach.
- Tylko dla osób o nieprzeciętnych zdolnościach przetrwania – to mit, ponieważ każdy (także dziecko i nastolatek) może nauczyć się podstawowych umiejętności przetrwania i przygotować się na różne sytuacje.