Film “Alpha” – bushcraft w epoce kamienia – zapowiedź

Jeśli interesuje się bushcraft/survival w wersji z epoki kamienia łupanego (czasy epoki lodowcowej), z pewnością powinie zainteresować cię film przygodowy “Alpha”. Widzowie obserwują losy młodego myśliwego (syna wodza), który po wypadku na polowaniu zostaje przez współplemieńców uznany za zmarłego.

On jednak przeżywszy upadek ze znacznej wysokości próbuje wrócić do swojej wioski. Przerażony i samotny stara się przetrwać w bezlitosnym świecie dzikiej przyrody (Europa 20 tys. lat temu). Wspólnie z oswojonym przez siebie wilkiem pokonuje niezliczone niebezpieczeństwa i pułapki losu, próbując odnaleźć drogę do domu zanim nadejdzie zima.

Elementy survivalu/bushcraftu

W filmie sporo jest elementów pokazujących na co i jak polowano, nawigowano, wyrabiano i używano narzędzia oraz broń. Widzimy także, jak te narzędzia te stawały się coraz bardziej wyrafinowane i skomplikowane w zależności od plemienia. Obserwujemy także etapy oswajania dzikiego wilka.

Z tego co widać już po zwiastunie w/w filmu jest zdecydowanie lepszy od  produkcji 10.000 B.C.  z 2008 roku. Tutaj nie chodzi o efekty specjalne, czy zbyt widowiskowe walki, ale o zachowanie w miarę wiernych realiów z danej epoki.

Data premiery w kinach

Według zapowiedzi: luty 2018 (Polska) oraz wrzesień 2017 (świat)

Zwiastun filmu:

Ofensywa Blog