American Tarzan – nowy serial Discovery

Od lipca 2016 roku kanał Discovery przygotował nam nowy serial TV pt: “American Tarzan” (Amerykański Tarzan). Jak reklamują go jego twórcy: Był czas, kiedy człowiek był naprawdę dziki. A słowo Survival oznaczało przetrwanie, ciche podchodzenie i śledzenie zdobyczy, wspinaczka wysoko w drzewach, była po to aby uciec przed drapieżnikami,  oraz wykorzystanie wszystkich zasobów w zasięgu ręki, aby pozostać przy życiu.

To Era która może zniknąć, ale wciąż są mężczyźni i kobiety, którzy nadal obcują z przyrodą, biegają w lesie, pływają w naturalnych ujęciach wodnych i spędzają dzień w koronach drzew. W epickiej podróży przez cztery odrębne tereny; Dżungla, wybrzeże, góry i kaniony, ci mężczyźni i kobiety będą zadani na łaskę przyrody i pogody, aby przeżyć wykorzystają to co znajdą, czyli naturalne zasoby. Muszą wykorzystać podstawowe narzędzia, oraz wykazać się wytrzymałością psychiczną oraz pokazać brutalną siłę, aby pokonać siły przyrody oraz przeciwników w tym wyścigu.

Odcinek 1 “Wejście do Dżungli”

Jestem świeżo po pierwszym odcinku serialu. Faktycznie survivalu, jako takiego jest niewiele. Za to więcej pokazano rywalizacji, jak i walki ze swoimi słabościami. Widać również, jak odpowiednie nawodnienie, a raczej jego brak  wpływa na wydolność zawodnika. A także, jak to zwykle bywa a takich produkcjach, bardzo ładne lokalizacje, ujęcia przyrody. W tym odcinku pojawia się wyspa Dominika pokryta lasem tropikalnym, gdzie panuje klimat podrównikowy, bardzo wilgotny.

Uczestnicy mają własną ekipę filmową oraz dla ich bezpieczeństwa korzystają ze sprzętu asekuracyjnego (liny, uprzęże).

Ofensywa Blog