Anorak – idealny wybór do lasu i na wycieczki

Anorak to nieprzemakalna kurtka z dużą “kangurzą” kieszenią z przodu, kapturem i ściągaczem, oryginalnie noszona przez Inuitów i polarników. Współcześnie wersje posiadają zamek ułatwiający nałożenie oraz regulacje ciepłoty. W 2019 roku Helikon do swojej oferty wprowadził dwa nowe modele Anorak Woodsman oraz Mistral.  Tego typu kurtki wydają się być niezwykle praktyczne na piesze wędrówki  oraz aktywność bushcraftową, survivalową.  Łatwy dostęp do dużej kieszeni z przodu pozwala mieć wszelkie niezbędne rzeczy pod ręką (EDC). Wewnątrz kieszeni znajduje się prosty organizer.

  • Model Mistral został wykonany z tkaniny StormStretch® , która chroni przed wiatrem, a także lekkim deszczem lub śniegiem, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej oddychalności.
  • Model Woodsman Anorak wykonany został z DuraCanvas® – materiału zdecydowanie lepiej dostosowanego do outdooru oraz campingu. Przód kurtki wykonano z DuraCanvas® dzięki czemu odporny jest na iskry oraz zapewnia wystarczającą wytrzymałość, aby nie zostać łatwo uszkodzonym ostrymi przedmiotami oraz gałęziami. Tył wykonano z tkaniny StormStretch® nie tylko gwarantującej dużo większą oddychalność, ale również odpowiednią swobodę ruchów. Cała kurtka cechuje się bardzo dużą odpornością na wiatr. Boki kurtki są w pełni rozpinane aż do wysokości pach, aby ułatwić zakładanie i zdejmowanie kurtki. Boczne zamki mogą również zostać użyte jako zamki wentylacyjne. Dodatkowo kurtka wyposażona została w regulowany kaptur z daszkiem.

Oba modele kurtek występują w kilku wariantach kolorystycznych (jednolity, dwa łączone kolory), także w kamuflażu Wildwood.

Wybierz rozmiar i zamów

Ofensywa Blog