Armia Brytyjska uczy bushcraftu

Tego jeszcze nie widziałem, ale taki trend mi się podoba. Do tej pory wojsko, także Armia Brytyjska, kojarzone było tylko z filmami propagandowymi – jak to ciekawie, ale trudno jest w jej szeregach. Czasami publikowano filmy ze szkoleń, symulacji pola walki. Jednak od mniej dwóch miesięcy na oficjalnym kanale British Army YouTube pojawiają się krótkie, ale rzeczowe porady filmowe uczące podstaw bushcraftu (survivalu).
Mamy zatem cały cykl tematyczny, czyli m.in. budowa ogniska, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa (zamów ze sklepu), zdobywanie pożywienia (dzikie rośliny jadalne) oraz budowanie schronienia za pomocą wojskowego tarpa. Z całą pewnością na dniach pojawią się nowe YT video porady. Warto znać język angielski, aby w pełni zrozumieć instruktora.

Rozpalanie ognia (ognisko, krzesiwo)

Jadalne dzikie rośliny

Schronienie (Basha = mały tarp)


BASHA – to skrót od The British Army Standard Hotel Accommodation. Wojskowy termin pochodzący z lat 50-tych oznaczający schronienie / budowę schronienia. Obecnie na ogół przy pomocy przydziałowego tarpa (rozmiar 2.56m x 2.16m) w kamuflażu zgodnym z obowiązującym umundurowaniem (Woodland DPM, MTP lub Desert DPM).

Jak zrobić piec z beczki

Ofensywa Blog