Curve – dziewczyny też walczą o przetrwanie

Film “Curve” (2015) opowiada historie młodej dziewczyny Mallory (w tej roli Julianne Hough), która decydując się podrzucić autostopowicza, nie wie, że wkrótce zmieni on jej życie w koszmar. Uwięziona w przewróconym aucie, po spowodowanym wypadku, walczy o przetrwanie. Już od samego początku nie czeka biernie, ale stara się wydostać. A kiedy to się nie udaje próbuje zapewnić sobie maksymalny komfort korzystając z tego co ma pod ręką. Nie jest bezradna, mimo iż nie posiada umiejętności survivalowych, nie poddaje się. Udaje jej się nawet rozpalić malutkie ognisko, a także zdobyć pożywienie w postaci myszki. Tego gryzonia piecze nad ogniskiem i zjada z lekkim wstępnym obrzydzeniem. Autostopowicz, który przeżył wypadek przychodzi od czasu do czasu przyglądając się biernie. Aż drugiego dnia przynosi jej piłkę, aby się sama uwolniła odcinając sobie nogę, taka perwersja, czyżby nawiązanie do MadMax’a? Mamy też picie moczu i próbę przecięcia nogi, brr. Ostatecznie trzeciej nocy silne opady powodują, że samochód zostaje porwany nurtem strumienia i bohaterce udaje się wydostać. Oczywiście to nie koniec tego thrillera.

Film “Curve” koncentruje się na psychologicznej walce Mallory o przetrwanie oraz próbie zrozumienia intencji i motywacji tajemniczego mężczyzny. Fabuła filmu eksploruje tematy związane z manipulacją, zaufaniem oraz przetrwaniem w ekstremalnych sytuacjach. Główna bohaterka znajduje się w skomplikowanej sytuacji, w której musi podejmować decyzje mające wpływ na jej najbliższą przyszłość.

Podsumowując jak na dziewczynę, bardzo zaradna, chciała przeżyć i miała wiele ciekawych pomysłów. Film od sierpnia 2023 dostępny na platformie Netflix.

Zwiastun:

Ofensywa Blog