chiny kontra tajwan - inwazja 2023

Czy Chiny zaatakują Tajwan w 2023 roku?

W mediach i na pierwszych stronach gazet zobaczycie wiele nagłówków o tym, że Chiny zaatakują Tajwan, ale fakty nie do końca to potwierdzają.

Może tak się stanie w przyszłości, więc myślę, że ważne jest, aby zrozumieć, co musi się stać, zanim to nastąpi. Czy istnieje możliwość, że Chiny w końcu spróbują ruszyć na Tajwan? Tak. Czy wydaje się, że stanie się to wkrótce? Mało prawdopodobne, ale nie wykluczone. Ale owszem od kilku tygodni relacje między Chinami a Tajwanem są napięte.

Po pierwsze, podjęcie inwazji na Tajwan wymagałoby od Chin bezprecedensowego rozmieszczenia sił, na które obecnie brakuje im niezbędnych środków, zwłaszcza w zakresie możliwości amfibii desantowej. Same siły powietrzne i rakietowe nie są w stanie podbić wyspy, a takie podejście doprowadziłoby jedynie do jej zniszczenia, co nie jest ostatecznym celem. W przypadku, gdyby Chiny dysponowały takimi środkami, przygotowanie i rozmieszczenie tak masowej operacji zajęłoby w najlepszym razie tygodnie i byłoby łatwo wykryte przez nowoczesne technologie nadzoru, co czyni ją praktycznie niewykonalną.

Po drugie, jakkolwiek gorące i konfrontacyjne mogą wydawać się sprawy na Morzu Południowochińskim i w jego okolicach, stosunki handlowe między USA a Chinami są silne. Chiny nie mają wystarczająco lukratywnych umów i kontraktów poprzez BRICS, aby wyrzucić swoje finansowe powiązania z USA. Od wykupu długu naszego narodu do sprzedawania nam mebli, pościeli, lamp, zabawek, gier, farb, leków, części zamiennych i wielu innych rzeczy, które wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, gdy dostawa spowolniła lub zatrzymała się podczas pandemii COVID-19, Ameryka jest dużym konsumentem produktów produkowanych przez Chiny. Możesz kłócić się ze swoim największym klientem, a nawet wyrzucić go ze swojego sklepu od czasu do czasu za bycie niesfornym, ale nie zamierzasz przestać im sprzedawać i walczyć z nimi na ulicach.

Uważaj na każdego, kto mówi ci, że zbliża się inwazja, ponieważ zajęłoby to tygodnie przy użyciu sprzętu, którego Chiny obecnie nie posiadają(?). Tak długo jak stosunki gospodarcze między Chinami a USA będą funkcjonować, inwazja raczej nie nastąpi. Będziecie świadkami większej ilości ostrych zagrywek, sporadyczne małe konflikty, które szybko zostaną opanowane. Będziemy monitorować sytuację i damy wam znać, jeśli coś się zmieni.

Przetłumaczono / Autor: Kris  (aka City Prepping)

Ofensywa Blog