super_tarp_helikon pencott

Duży Tarp w PenCott WildWood

Trap (płachta biwakowa) używamy głównie do budowy schronień w terenie. Jednakże na kempingu może posłużyć jako dodatkowy daszek nad namiotem lub przyczepą kempingową.

Jest duży aż 3×3 m. Do tego aż dziewiętnaście (19) punktów mocowania daje duże możliwości w zakresie ustawień i konfiguracji w zależności od potrzeb i dostępnych warunków. Materiał to Poliester w splocie ripstop. Wzmocnione punkty mocowania oraz klejone szwy zapewniają wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Dwa pokrowce (niezależne) pozwalają na łatwe przechowywanie tarpa, nawet gdy jest mokry. Kilka taśm ułatwia troczenie pokrowca do plecaka. Dołączony do zestawu ściągany worek umożliwia transport zwiniętego i skompresowanego tarpa.  Waga zestawu: 710g.

Jaki tarp wybrać?

To jaki tarp wybierzemy będzie miało ogromny wpływ na jakość naszego biwakowania.Większy pozwoli nam lepiej chronić się przed deszczem, wiatrem – ogólnie niepogodą. Pod 3x3m mogą się schronić aż dwie osoby. Mniejszy tarp (np. 2,5 x 2,5m) zawsze będzie lżejszy i bardziej kompaktowy. Najważniejsze to postarać się wybrać tarp, który będzie w miarę uniwersalny na Wasze potrzeby teraz i na najbliższe sezony.

Jaki kamuflaż dla tarpa?

Do niedawna wszyscy wybierali jednolite kolory np. zielony (olive / taiga green). Obecnie gama kolorów jest szersza, zatem można wybrać taki, który znacznie lepiej wtapia się w polską roślinność. Takim doskonałym wyborem będzie PenCott WildWood, czyli niejako następca GreenZone. Jego kolory są ciemniejsze zatem mniej rzuca się w oczy w lasach liściastych oraz w krzakach środkowoeuropejskiej roślinności.

Poniżej popularne rozwieszenie tarpu – celem umieszczenia hamaka w środku.

pencott wildwood

Gdzie kupić tarp?

Jeśli już planujesz następny biwak, odwiedź sklep Ofensywa, aby znaleźć taki tarp, jakiego szukasz. Dostępne od ręki w sklepie stacjonarnym, Wrocław.

Ofensywa Blog