Co zrobić w przypadku katastrofy

Wiele osób przygotuje się na katastrofy, ale prawdopodobnie ogarnie ich paraliżujący strach, gdy spotka ich to zdarzenie. Każda historia ocalałych z katastrofy ma kilka wspólnych cech, osoby podjęły właściwą decyzję i dlatego przeżyły.

Nie ma gwarancji przeżycia w każdej sytuacji, ale bycie odpowiednio przygotowanym i przygotowaniem psychicznym stawia szanse przeżycia na twoją korzyść. Pierwsze sekundy, minuty i godziny po katastrofie te decyzje będą miały kluczowe znaczenie. Będziesz potrzebować sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie. Przed katastrofą często można dostrzec zmiany w przyrodzie, czy zachowaniu zwierząt. Możemy mieć kilka znaków ostrzegawczych, np. bardzo silny wiatr, odgłos pękających szyb, syreny ostrzegawcze i tak dalej.

Często współczynnik zaskoczenia jest naprawdę niski, z drugiej strony nagłe trzęsienie ziemi może nie mieć znaczącej liczby znaków ostrzegawczych przed jego wystąpieniem.  Często już po, patrząc wstecz z jej bezpiecznego punktu obserwacyjnego w przyszłości, często mówimy, że powinienem był wiedzieć z tego lub powinienem był być moją pierwszą wskazówką, albo teraz wiem, czego szukać, kiedy to się stanie, fakt jest taki, że kilka nieszczęść przychodzi na nas. Kluczem jest właściwe przygotowanie na najgorsze, ale mając nadzieję na najlepsze, chodzi o rozważenie najbardziej prawdopodobnych scenariuszy i zrozumienie znaków ostrzegawczych i uczenie się od innych.

Podekscytowany rozumieniem interpretacji sekund poprzedzających katastrofę, musisz wyszkolić swój mózg, aby szukać i interpretować te znaki ostrzegawcze oraz intuicyjnie rozpoznawać tych znaków w oczekiwanych przepływach i wzorcach, wtedy twój mózg będzie Cię ostrzegał. Spróbuj spojrzeć na cały krajobraz wokół ciebie, jaka jest pogoda, jak się poruszają ludzie, jakie tempo. Zastanów się, co widzisz, ale także odpowiedz sobie, co myślisz, że to musi być, jeśli nie widzisz osób dojeżdżających ponieważ jesteś w swoim biurowcu, zastanów się, co to spowodowało.

Będąc w drodze zastanów się nad własną trasą do domu, rozważ alternatywną drogę do i z aktualnej lokalizacji, i wybierz dłuższą trasę tego dnia możesz zadać sobie wiele pytań o to, co widzisz i czego spodziewałbyś się zobaczyć jadąc jego dnia. Może upłynie nieco czasu zanim poczujesz się usatysfakcjonowany obserwowaniem otoczenia, po pewnym czasie możesz szybko ocenić swoje otoczenie w mniej niż minutę w końcu będziesz bardziej skupiony i stwierdzisz nieprawidłowości w otaczającym cię świecie. Przyzwyczailiśmy się wpatrywać się w nasze telefony przez cały dzień, to jest wygodne. Ale  nasze umysły powinny  być świadome naszego otoczenia, ma kluczowe znaczenie dla każdego, kto chce rozwinąć swoją świadomość sytuacyjną, te nieprawidłowości i mogą  ci  wskazać na większe zbliżające się rzeczy i może ostrzeżenia. Szukaj znaków ostrzegawczych, a gdy wiesz, że znak ostrzegawczy się pojawił , gdy zauważysz coś poza normą, należy natychmiast przejść do akcji i ocenić co zrobić. Warto także sięgnąć po survivalowe rozwiązania DIY.

Ofensywa Blog