Eden (2014) – survival grupy na bezludnej wyspie

Kiedy drużyna piłkarska zostaje wyrzucona na bezludnej wyspie po katastrofie lotniczej, aby przeżyć muszą zmierzyć się trudnymi wyborami.

okladka-eden-filmOczywiście pierwszy etap po katastrofie przebiega według utartego schematu, czyli sprawdzenia przez ocalonych co się zachowało z wraku samolotu. Głównie chodzi o wodę i przekąski. Jest to dosyć istotne, gdyż wyspa jest niewielka zatem zasoby, które teoretycznie można pozyskać są niewielkie. Pierwsze dni to także pogrzeby osób, które zmarły na skutek ran i braku opieki medycznej.  Kolejne dni to pierwsze podziały w grupie, zwiedzanie wyspy, a także przygotowywanie improwizowanej broni. Co do lokalizacji należny przypuszczać, że chodzi o jedną z wysepek na Pacyfiku, gdzie stacjonowali japońscy żołnierze podczas wojny. Odkrywamy to w połowie filmu, kiedy natrafiono na taki mały przyczółek ze szkieletem umundurowanego żołnierza. A także minę, która powoduje bardzo ciężkie obrażenia jednej z osób.
Z czasem wśród ocalonych pojawiają się podziały, lęki oraz agresja. Spowodowana także brakiem jedzenia oraz ukrywaniem go przez niektórych. W filmie doskonale widać, że są to zupełnie odmienne światy rządzące się innymi prawami. Jak byśmy to nazwali nowoczesna wersja filmu “Władca much”. Ich jedynym ratunkiem okazuje się być jeden 4-osobowy ponton ratunkowy, a także sygnały które pozostawiają na plaży. Czy i kto zdoła przeżyć?

Według serwisu IMDb film otrzymał ocenę 4.9/10. Tytułem rozrywki surwiwalowej mimo wszystko warto obejrzeć. Być może i ciebie spotka kiedyś podobne zrządzenie losu.

Ofensywa Blog