Fallout Shelter – gra dla preppersów

Premiera Fallout 4 odbędzie się już 10 listopada 2015 roku. W oczekiwaniu na kolejny przebój można spróbować swoich umiejętności w strategiczno-ekonomicznej grze w Fallout Shelter (iOS, Android), utrzymanej w nieco postapokaliptycznych realiach. Rozgrywka umożliwia objęcie kontroli nad supernowoczesnym schronem  firmy Vault-Tec. Twoim zadaniem jest utworzenie idealnego schronu, dbanie o zadowolenie jego mieszkańców, eksploracje otoczenia oraz zwalczanie zagrożeń. Na początku budujemy kryptę, która składa się z zaledwie kilku pomieszczeń. Aby utrzymać mieszkańców przy życiu już na początku należy zapewnić im wodę, żywność i energię. Im więcej mieszkańców i pomieszczeń, tym więcej potrzebnych surowców, oczywiste. Oprócz szabrowników, schron nawiedzają codzienne kataklizmy w postaci pożarów lub ataków insektów.  Zatem w dużym uproszczeniu gra pozwala nam poznać reguły przetrwania.

Fallout schron

Uwaga, jak zgodnie podkreślają inni gracze: Fallout Shelter jest niebywale uzależniający i czasochłonny. Mikropłatności są obecne, ale można się bez nich obejść.

Wskazówka dla graczy: silnik gry nie potrafi wykryć ręcznej zmiany czasu w tablecie/smartphonie, zatem możesz przed pierwszym uruchomieniem cofnąć się w czasie, a potem…..

Ofensywa Blog