Film Iceman (2019) – zapowiedź

Alpy Ötztalskie, ponad 5300 lat temu. Neolityczny klan osiadł w pobliżu potoku. Obowiązkiem ich przywódcy, Kelaba, jest być strażnikiem świętej świątyni grupy Tineka. Podczas gdy Kelab poluje, osada zostaje zaatakowana.

Członkowie plemienia są brutalnie mordowani, wśród nich żona Kelaba i syn, tylko jeden noworodek przeżywa, a Tineka nie ma. Oślepiony bólem i wściekłością Kelab zemścił się tylko o jedno. Wyrusza za mordercami, co zamienia się w wielką odyseję, w której musi nieustannie walczyć o przetrwanie niemowlęcia; przeciwko ogromnym siłom natury; przeciwko myśliwym, z którymi się spotyka; pośród samotności poszukiwań, przeciwko rosnącemu poczuciu wątpliwości co do moralności jego misji.

Histora tego filmu zaczyna się w 1991 roku kiedy to w Aplach znaleziono doskonale zachowaną lodową mumię prehistorycznego myśliwego  (z wyposażeniem) sprzed ponad 5 tysięcy lat. Mężczyznę nazwano imieniem Ötzi od nazwy doliny Ötztal w Południowym Tyrolu, gdzie zmarł i odnaleziono ciało. Na ciele jego  znajdowało się aż 61 tatuaży.

Ofensywa Blog