Furiosa, maxmad, film cały streszczenie

Furiosa: Mad Max Saga (2024) – streszczenie filmu

Gdy świat upadł, młoda Furiosa została porwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpadła w ręce wielkiej hordy motocyklistów dowodzonej przez Warlorda Dementusa. Przedzierając się przez pustkowia, natrafiają na Cytadelę, której przewodniczy Nieśmiertelny Joe. Podczas gdy dwaj Tyrani walczą o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, aby znaleźć drogę do domu. Obejrzyj streszczenie filmu >>

Spoiler /  streszczenie filmu Furiosa: Mad Max Saga (2024)

Ciekawostki z filmu Furiosa

Cały film – trwająca 148 minut (2 godz. 28 min.) najnowsza produkcja jest najdłuższym jak dotąd obrazem z serii Mad Max.

George Miller powiedział, że scenariusz tego filmu był już gotowy, zanim nakręcono Mad Max: Na drodze gniewu (2015):”Aby opowiedzieć tę historię w spójny sposób, musieliśmy wiedzieć wszystko, co wydarzyło się wcześniej, więc napisaliśmy historię Furiosy od czasu, gdy została porwana jako dziecko, o czym wspomina w Fury Road, aż do momentu, gdy stała się Imperator Furiosą. Skończyło się na pełnym scenariuszu, z grafikami koncepcyjnymi i tak dalej. Aktorzy, projektanci i cała ekipa otrzymali scenariusz przed rozpoczęciem zdjęć do “Na drodze gniewu”.

Film “Furiosa” nakręcono w Nowej Południowej Walii w Australii. Wiele scen zostało nakręconych w pustynnym krajobrazie, który został wykorzystany, gdy George Miller wraz z Melem Gibsonem nakręcili sequel Mad Maxa z 1982 roku, The Road Warrior. Wszystkie poprzednie filmy Mad Max zostały nakręcone w Australii, z wyjątkiem “Na drodze gniewu” (2015), kiedy to rekordowe opady deszczu przekształciły normalnie jałowe obszary pustynne w bujne zielone obszary wzrostu. Dlatego też poprzednia część została nakręcona w Namibii.

W najnowszym filmie postać “MadMax’a” pojawia się tylko przez krótką chwilę, jak stoi przy swoim aucie na wzgórzu. Ponadto w filmie wykorzystano kilka minut z poprzedniej części dotyczącej ucieczki żon.

Chociaż Charlize Theron była rozczarowana faktem, że nie mogła ponownie zagrać Furiosy, to jednak wyraziła swoją aprobatę dla Anyi Taylor-Joy, która zajęła jej miejsce, nazywając ją w wywiadzie “jedną z największych pieprzonych aktorek”.

Oczywiście można zauważyć, że w pewnym momencie Furiosa udowodni swoją wartość Immortan Joe, a on jej zaufa, ale wydaje się być zabawne (nieco głupie), jak nagle przestała udawać chłopca i nikt nie przejmował się, ani nie pamiętał, że pierwotnie była jego zbiegłą żoną.

Kolejny film z sagi Mad Max?

George Miller ujawnił, że ma w zanadrzu kolejną historię o Mad Maxie, wstępnie zatytułowaną “The Wasteland” (Pustkowie), która będzie gotowa w zależności od tego, jak dobrze poradzi sobie ten film. Podobnie jak ten film, narodziła się ona z przygotowań do nakręcenia Fury Road. Miller stwierdził: “Głównie dlatego, że aby opowiedzieć historię Fury Road, która dzieje się w bardzo skompresowanym czasie, zbierając całą historię, wszystkie ekspozycje po drodze, wszyscy pracujący nad filmem, nie tylko samochody, ale wszyscy projektanci, wszyscy rekwizytorzy, wszyscy, musieli bardzo dokładnie zrozumieć historię, aby była spójna. Musieliśmy więc napisać historię życia “Furiosy” zanim spotkamy ją w Mad Max: Na drodze gniewu. Musieliśmy również napisać historię roku Maxa w roku poprzedzającym spotkanie z nim w Fury Road. Mamy więc tę historię. Napisaliśmy ją jako nowelę, Nico Lathouris i ja, więc jest to historia, którą musimy jeszcze opowiedzieć”.

Gatunek postapo cieszy się nadal dużym powodzeniem

Seria filmów “Mad Max” cieszy się ogromnym powodzeniem ze względu na swoją unikalną kombinację dynamicznej akcji, postapokaliptycznego świata oraz charyzmatycznych postaci. Fabuła osadzona w brutalnym, postapokaliptycznym świecie, gdzie zasoby są skrajnie ograniczone, a ludzie walczą o przetrwanie, trafia w gusta widzów zainteresowanych tematyką postapo.

Filmowy świat “Mad Maxa” jest pełen niesamowitych pojazdów, spektakularnych scen pościgów oraz oryginalnych, często przerażających antagonistów, co przyciąga fanów kina akcji i science fiction. Charyzmatyczny główny bohater, Max lub Furiosa, symbolizuje samotnego wojownika, który stawia czoła przeciwnościom w moralnie upadłym świecie, co dodatkowo podkreśla dramatyzm i intensywność filmów. Tego typu historie są na tyle atrakcyjne, że inspirują inne dzieła w gatunku postapo, co udowadniają także pozostałe filmowe produkcje czy książki.

 

Ofensywa Blog