Granice wytrzymałości Zachara – nowy polski serial survivalowy

Polski oddział Discovery Channel pozadrościł  popularności producji zagraniczych i przygotwał serial „Granice wytrzymałości Zachara” dotyczący survivalu w wykonaniu polskiego byłego żołnierza wojsk specjalnych. Czyli coś na wzór programów Eda Stafforda.

Wojciech Zacharków podejmuje się misji przeżycia 10 dni i nocy w mroźnych Górach Izerskich. Odcięty od cywilizacji, bez jedzenia, wody, śpiwora i namiotu. Ze sobą ma tylko nóż, krzesiwo i paracord. W programie “Granice wytrzymałości Zachara” sprawdzimy, ile wytrwałości, zimnej krwi i pomysłowości potrzeba, by przeżyć w zimowych warunkach bez zdobyczy cywilizacji. Będziemy świadkami skrajnego wyczerpania, zwątpienia oraz walki o przetrwanie. Poznamy granice ludzkich możliwości.

8-odcinkowy program jest zapisem realnej walki o przetrwanie w skrajnie trudnych warunkach. Wojciech Zacharków przy średniej temperaturze -17 stopni przemierzy kilometry w poszukiwaniu pożywienia i wody. Zmierzy się nie tylko z hipotermią i odwodnieniem, ale też z własnymi lękami i słabościami. Widzowie, oprócz wielkiej dawki emocji, mogą się także spodziewać praktycznych informacji:

  • Jak skutecznie utrzymać temperaturę ciała?
  • Jak zbudować szałas w lesie lub jamę śnieżną w głębokim śniegu?
  • Jak i gdzie znaleźć pożywienie?
  • W jaki sposób przetransportować i zagotować wodę nie mając dostępu do naczyń?
    To tylko niektóre z umiejętności niezbędnych, by osiągnąć cel – przetrwać.


Major Wojciech Zacharków to były żołnierz jednostki specjalnej AGAT. Ma na koncie udział w czterech misjach zagranicznych, został nagrodzony medalem za Dzielność.

Ofensywa Blog