wojna wojska-rosyjskie wagner-zakaz-udzielania-pierwszej pomocy-rannym

Grupa Wagnera: Zakaz udzielania pierwszej pomocy swoim rannym

Jak wynika z grudniowego raportu ukraińskich służb, najemnicy z grupy Wagnera mają zakaz udzielania pierwszej pomocy swoim rannym i zmuszeni są zostawiać ich na polu bitwy – zdaniem brytyjskiego wywiadu, są oni traktowani jako “jednorazowi” żołnierze.

Wydaje się, że wielu ostatnio zabitych rosyjskich żołnierzy to niedawni poborowi wysyłanych na linię frontu z niewielkim wyszkoleniem, niestandardowym wyposażeniem i bronią. Wielu z ostatnio przybyłych na wojnę to więźniowie z rosyjskich więzień, uwolnieni i natychmiast przeniesieni na ukraiński front. Dokument wprost sugeruje, że:

  • Siły najemne, które są zasilane ostatnio rekrutami z więzień, traktowane są jako “żołnierze jednorazowego użytku”, których stratą nikt się nie przejmuje.
  • Zapewne dlatego ranni najemnicy z grupy Wagnera są pozostawiani na polu bitwy przez wiele godzin  bez pomocy, a pozostali żołnierze mają zakaz udzielania im pomocyŚmierć tysięcy żołnierzy Wagnera nie ma znaczenia dla rosyjskiego społeczeństwa.
  • Piechota szturmowa nie może sama znosić rannych z pola walki, ponieważ jej głównym zadaniem jest kontynuowanie natarcia do osiągnięcia celu. Znamy to doskonale z historii drugiej wojny światowej, tzw. wojny ojczyźnianej, wtedy było podobnie. Zresztą doskonale ilustrują to pierwsze minuty filmu “U wroga bram”, jak i innych.
  • Jeśli szturm się nie powiedzie, odwrót jest dozwolony tylko w nocy.
  • Jednocześnie rosyjscy więźniowie, którzy zostali wysłani do walki dla grupy na Ukrainie, mówią, że widzieli kolegów publicznie straconych (rozstrzelanych), jeśli zdezerterowali lub nie wykonywali rozkazów.

Źródło: CNN


Chcesz się dowiedzieć jak udzielić pomocy rannym na polu walki (TCCC / TC3) – lista poradników (książek).

Ofensywa Blog