jak postępować w przypadku ataku nuklearnego.

Instrukcja co zrobić w przypadku ataku nuklearnego

Urząd miasta Nowy York przygotował film dla mieszkańców stanu jak się zachować w przypadku wybuchu bomby atomowej. Czyli przygotowania na nuklearny Armageddon rozpoczęte.

W dniu 11 lipca 2022 r. — Departament Zarządzania Kryzysowego w Nowym Jorku ogłosił nowe ogłoszenie o służbie publicznej (PSA), które koncentruje się na gotowości jądrowej. Chociaż prawdopodobieństwo incydentu z bronią jądrową w/w pobliżu Nowego Jorku jest niskie, ważne jest, aby mieszkańcy znali kroki, aby zachować bezpieczeństwo. Przedstawione wytyczne zachęcają nowojorczyków do podjęcia kluczowych, prostych kroków w przypadku takiego incydentu. Tu od razu na wstępie zdroworozsądkowa uwaga, to jest bardzo uproszczona procedura, nie obejmuje bowiem przygotowań na trudne czasy, w tym plecaka awaryjnego (BOB lub Go Bag), który w takim przydatku byłby niezwykle pomocy.

Instrukcja co zrobić, aby przeżyć wybuch po użyciu broni jądrowej:

  1. Jeśli jesteś na zewnątrz – poszukaj solidnego schronienia (budynku), czym grubsze mury i mniej okien tym lepiej – wejdź do środka szybko. Odejdź od okien. Pozostanie w aucie, autobusie nie jest dobrą opcją!
  2. Jeśli jesteś wewnątrz budynku – pozostań w nim, zamknij drzwi, okna, otwory wentylacyjne i klapy kominkowe. Wyłącz wentylatory, klimatyzację i systemy ogrzewania wymuszonym obiegiem powietrza. Jeśli masz piwnicę, podziemny garaż udaj się tam. Nie zapomnij chwycić kilka rzeczy do picia, jedzenia, okrycia się oraz wiaderko na WC.
    Przejdź do środkowej części. Zmień ubranie jeśli to w którym byłeś zostało narażone na promieniowanie. Umyj twarz i ręce.
  3. Pozostań w ukryciu przez min. 48-72h (2-3 dni), jeśli twój telefon lub radio nadal działa – sprawdzaj informacje.

Uwaga! Oprócz osiadających cząstek radioaktywnych (pyłu) groźne jest ich przenikanie do wnętrza organizmu przez drogi oddechowe i błony śluzowe. Dlatego warto stosować maski, nawet te improwizowane i zmieniać je regularnie. Oraz założyć szczelne gogle, maskę na oczy.

Rozszerzoną wersje instrukcji co zrobić “w trakcie wybuchu bomby atomowej i po” znajdziesz w książce “Przygotowania na trudne czasy“.

Komentarz do filmu dla preppersów

Ofensywa Blog