Jak bronić się przed atakiem agresywnego psa

Ofiarą ataku psa może paść praktycznie każdy. Do najgroźniejszych ras na ogół zalicza się bull terriera, pitbull terriera, owczarka niemieckiego, rottweilera, boksera, doga niemieckiego oraz dobermana. Były członek Navy SEAL pokaże ci jak bronić się przed atakiem agresywnego psa.

Jak pokazują statystyki, to mężczyźni o wiele częściej padają ofiarami labradorów niż kobiety, ponieważ zwykle reagują oni na zagrożenie bardziej agresywnie i próbują się zaciekle bronić, co może tylko pogorszyć sytuację. Latem częstotliwość ataków wzrasta, ponieważ zwierzęta spędzają więcej czasu na dworze, także często puszczone luzem.

Porady jak zachować się podczas ataku pojedynczego psa lub sfory znajdziesz również w książce “Sztuczki survivalowe” strony 15-16, przy okazji polecam lekturę.

Najbardziej na niebezpieczeństwo narażone są dzieci, które nie mają siły, aby odeprzeć atak psa. Także to im ugryzienia mogą wyrządzić najwięcej szkody ponieważ ich twarze/szyja/arterie znajdują się w zasięgu psiego pyska.

Ofensywa Blog