Jak przeżyć zamach terrorystyczny

Terrorysta wjeżdża samochodem w tłum ludzi. Jak się zachować? Eksperci mówią wprost: najpierw uciekać,a jeśli jest to niemożliwe ukryć się za solidną przeszkodą terenową np. latarnią, betonowa donica. Aby zminimalizować ilość rannych i zabitych należy walczyć z napastnikiem. Zatrzymajmy pierwszy z brzegu samochód, wsiądźmy za kierownicę i wjedźmy w auto terrorysty. Musimy nauczyć się takich odruchów. To jedyny sposób, by zminimalizować liczbę ofiar terrorystów – powiedział Maciej Górski, ekspert ds. bezpieczeństwa osobistego z Highlander Team Combat Training & Security Detail dla WP.

Pamiętaj, aby powiadomić służby bezpieczeństwa o zagrożeniu.

A kiedy napastnik atakuje nożem

Weź większy przedmiot niż ten, którym ktoś atakuje. Ma nóż? Ty użyj  plecak, krzesło czy inny przedmiot, który będziesz miał pod ręką. Trzeba jak najszybciej unieszkodliwić terrorystę. To jednak zwiększy szansę na przeżycie większej liczby ludzi.

Aplikacja na telefon

Aplikacja Mass Event Security  (Android)  – zawiera cztery kategorie zdarzeń: Pierwszą pomoc, Imprezy masowe, Aktywna strzelanina i Terroryzm bombowy. Za pomocą ikonografik oraz prostych poleceń użytkownik może w każdej chwili zapoznać się z ogólnie przyjętymi procedurami postępowania w przypadku wybuchu paniki czy konieczności udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym jeszcze przed przybyciem odpowiednich służb bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania !

Źródło : http://wiadomosci.wp.pl/jak-przezyc-zamach-terrorystyczny-6104147819140225a

Ofensywa Blog