Jaki kamuflaż do walk w mieście

Jaki kamuflaż do walk w mieście

Do walk w mieście kilka kamuflaży sprawdzi się świetnie w dzień, inne zaś okażą się lepsze w nocy. To jak miasto wygląda dziś, nie oznacza że po kilkudniowym ostrzelaniu i licznych pożarach będzie prezentować się tak samo. Ulice spowite będą pytlem. Kolorowe i zielone do tej pory miasto stanie się szare i spowite brudnym dymem. Zatem w tego typu warunkach najlepiej sprawdzą się kamuflaże typu:

Jak również jednolite kolory w jasnej szarości, beże oraz łączenia kolorów. Z całą pewnością zielone kolory sprawdzą się tylko na terenach, gdzie nadal istnieją rośliny zielone. W terenie zurbanizowanym po kilku dniach intensywnych walk, prawie cała szata roślinna może uleć zniszczeniu, wypaleniu.

Kamuflaż do walk nocnych

Ogólnie rzecz biorąc, kamuflaż nocny wykorzystuje kolory podobne do zwykłego kamuflażu, w odniesieniu do domniemanego nocnego otoczenia użytkownika. Brązowo-żółty khaki, zielonobrązowy, oliwkowoszary, neutralny szary, beżowy, czerwonobrązowy, ciemny kasztan, węgiel, ciemna szarość łupkowa i zieleń paproci to popularne kolory kamuflażu, które można znaleźć w kamuflażu nocnym w ciemniejszych odcieniach. Wojsko opracowało również pustynny nocny kamuflaż, który ma wzór siatki w kolorze khaki i beżu (Desert Night Camo), który został zaprojektowany, aby ukryć użytkownika przed wrogimi urządzeniami noktowizyjnymi. Ten wzór i wzór kolorystyczny zostały uznane za przestarzałe ze względu na postęp w technologii noktowizyjnej i słabe testy terenowe.

Kamuflaż miejski jest nieco bardziej złożonym obszarem ubarwienia i jest stosunkowo nowy w świecie kamuflaży. Zwykle wykorzystuje szarą paletę, która byłaby ciemniejsza w przypadku nocnego otoczenia.

Względy środowiskowe

Otoczenie, w którym zamierzasz nosić swój nocny kamuflaż, jest kolejnym czynnikiem decydującym o tym, jakich kolorów nocnego kamuflażu należy szukać. Większość kamuflaży została zaprojektowana z myślą o środowisku zielony, w tym leśnym, co przydaje się dla myśliwych lub entuzjastów ASG, paintballa, którzy na ogół znajdują się w takim miejscu. Kolory zwykle używane w tym kamuflażu to zielony, beżowy, brązowy i ciemnoszary.

Dlaczego nie jednolita czerń?

Noszenie jednolitego koloru w nocy faktycznie sprawia, że ​​jesteś bardziej widoczny, ponieważ definiuje Twoją sylwetkę na tle niejednolitego koloru. Przeciętne nocne otoczenie nie jest w rzeczywistości jednolitą czernią, ale raczej kombinacją różnych ciemnych odcieni. Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, jak jednolita czerń pojawia się w kamerze bliskiej podczerwieni, która jest często używana w nocy podczas operacji wojskowych, a także przez myśliwych i podczas rozgrywek ASG. Jednolita czerń wygląda jak jasna biel w aparacie na podczerwień, co sprawia, że ​​użytkownik wyróżnia się bardziej, niż gdyby miał na sobie ciemniejsze okulary przeciwsłoneczne.

Kamuflaż zimowy

Dostępny jest również kamuflaż zimowy, który łączy w sobie biel i czarne lub szare łaty (plamy, cętki). Prawdziwy śnieg jest “brudny”, ma teksturę i zawiera te same cienie i refleksy, których można oczekiwać od każdej innej naturalnej powierzchni.

Taki zimowy kamuflaż oferuje m.in.

  • Pencott SnowDrift
  • A-TACS ATX (Arctic Tundra Xtreme)
  • oraz w dużej mierze amerykański ACU UCP.

 

Ofensywa Blog