przygotowania na trudne czasy, skupienie się na sobie

Jesteś swoim najważniejszym przygotowaniem

Jest takie stare przysłowie, które mówi: “Człowiek ze swoim zdrowiem ma tysiąc marzeń; człowiek bez niego ma tylko jedno“. Od czasu do czasu przytłaczają mnie negatywne wiadomości. Wirusy, podziały polityczne, wojny, powodzie, głód, gospodarki chwiejące się na krawędzi upadku i wiele innych rzeczy potęgują codzienny stres związany ze zwykłym życiem. To może odbić się na zdrowiu psychicznym.

Zazwyczaj mogę pójść na siłownię, zrobić dobry trening i wypocić stres, ale czasami on nadal nade mną wisi. Przypominam sobie, że były czasy w historii, kiedy sprawy miały się o wiele gorzej, a dziś nie ma gwarancji, że będzie lepiej. One również mogą się przekształcić w jeszcze gorsze sytuacje. Wiedząc to, akceptuję, że nie mogę zmienić żadnego z tych zewnętrznych czynników. Mogę kontrolować tylko to, co jest pod moją kontrolą. Więc, przygotowuję się do izolowania się od tych tragedii na horyzoncie.

Musisz poświęcić czas na to, co naprawdę się liczy – na Siebie. Wiedz, że ważne jest, aby skierować swoją energię na swoje przygotowania na trudne czasy, zamiast oddawać ją na zmartwienia i stres. Strzeż swojego zdrowia psychicznego i przygotuj się, a będziesz miał to, czego potrzebujesz, gdy tragedie pojawią się u twoich drzwi. Do tego dnia jednak powinieneś się skupić, zachować spokój i przygotować się. Ciesz się tym co jest teraz, za chwilę i jutro. Nie odkładaj rzeczy – wyzwań, które miałeś zrobić kiedyś.

Źródło: Kris at City Prepping

Ofensywa Blog