Kamuflaż PenCott GreenZone i polska przyroda

Generalnie kamuflaż PenCott GreenZone działa bardzo skutecznie w naszych warunkach terenowych. …Szczególnie wiosną, kiedy rodzima roślinność staje się intensywnie zielona oraz latem.  Skuteczne zastosowanie będzie w polskich lasach mieszanych  oraz trawiastych łąkach, gdzie idealnie zlewa się z otoczeniem. Od razu warto zaznaczyć, że powstał z myślą o użyciu również w lasach Europy Środkowo-Wschodniej. Jego wzór złożony jest z czterech kolorów: jasnozielonego, brązowego, jasnobrązowego oraz piaskowego. Poniżej zdjęcie poglądowe, gdzie osoba nosi czapkę, bluzę oraz spodnie w tym kamuflażu. Jak widać zestaw jest dedykowany do taktyki zielonej / rozgrywki ASG, nada się i do lansowania po miejskim parku.

pencott greenzone helikon

Obecnie najkorzystniejszy stosunek cena/jakość proponuje Helikon Tex, sklep: http://ofensywa.eu/index.php?route=product/search&filter_name=PenCott

Inne zdjęcia z polskich lasów obrazujące skuteczność, właściwości maskujące tego kamuflażu w wersji GreenZone, czyli zielonej:

pencott greenzone foto 1pencott greenzone foto 2

Jeśli dysponujesz dużo większym budżetem polecamy zainteresować się produktami  Leo Kohlera lub Husar. Wzór/Kamuflaż PenCott™ GreenZone należy do firmy Hyde Definition.

Wz. 93 Pantera

Dla porównania polski Wz. 93 Pantera sprawdza się całkiem dobrze w cienistych lasach, szczególnie w okresie letnim. Problem pojawia się w terenie jaśniejszym  oraz na trenach zurbanizowanych. Pantera jest po prostu kamuflażem za ciemnym, a poszczególne 4 kolory składowe są za mało kontrastowe. Nie powodują rozmycia sylwetki na dalsze dystanse, a osoba ubrana w ten kamuflaż z daleka tworzy jednolitą ciemną plamę. Jednak używając różnych zestawień np. bluza PenCott  i dodatków znacząco można ponieść skuteczność tego wzoru.

 

Ofensywa Blog