pencott-bandlands-Polska-SCDTV

Kamuflaż PenCott BadLands – skuteczność w Polsce

Wzór kamuflażu PenCott BadLands (Semi-Arid) można zaliczyć do tzw. kamuflaży „przejściowych”, a zatem pomiędzy kamuflażem leśnym a pustynnym. Co prawda pierwotnie został przeznaczony na obszary wyżynne, tereny stepowe i półpustynne, ogólnie o ubogiej roślinności. Jednakże w praktyce odznacza się bardzo wysoką skutecznością również w naszej strefie klimatycznej (polska przyroda),  szczególnie jeśli operujemy w terenie:

  • z dużą ilością wyschniętej roślinności w tym traw (wczesna wiosna) oraz cały okres jesienny,
  • w terenie zabudowanym (w tym nieużytki, bunkry, pustostany, czyli wyprawy Urbex).

badland-greenzone-pencott porównanie

Materiał

W Polsce odzież dostępna jest od firmy Helikon Tex z oryginalnego materiału Digital Concealment Systems, stąd też wyższa cenna w stosunku do popularnych kamuflaży. Zastosowanie w technologii NIR powoduje, że promieniowanie podczerwone którego źródłem jest ciało ludzkie jest redukowane do poziomu promieniowania otaczającego terenu, przez co utrudnia wykrycie noktowizyjne. Ponadto zastosowany materiał słabo odbija światło, zatem utrudnia wykrycie.

Sklep – gdzie kupić w Polsce

Bluzę, spodnie, czapkę i kapelusz w kamuflażu PenCott BadLands zamówisz stąd > ofensywa.eu

Ciekawostka

Tytułem ciekawostki warto wspomnieć, że nosili go trzej bohaterowie serialu TV “HALO: Nightfall”. W filmie prezentował się bardzo dobrze, cała reszta tylko dla fanów gatunku.

pencott w tv

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:  pencottcamo.com za Polska-SCDTV, FB

Ofensywa Blog