Konwent Akademii Amicorum (maj 2025) z zakresu fitoterapii, naturopatii, ajurwedy, dzikiej kuchni
W dniach 31 maja – 1 czerwca 2025 odbędzie się konwent Akademii Amicorum. W ciągu 2 dni odbywać się będą wykłady i spotkania z zakresu fitoterapii, naturopatii, ajurwedy, dzikiej kuchni, mykologii i wielu innych obszarów związanych z naturalnymi metodami wspierania zdrowia.
Organizatorzy zadbali, aby tematyka była różnorodna i inspirowała zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych pasjonatów. Wszystko to w otoczeniu pięknej zieleni, historycznych murów i wyjątkowej atmosfery Zamku w Rydzynie (woj. wielkopolskie) – miejsca, które od lat przyciąga swoją aurą, spokojem i przyrodą.
Program wydarzenia (Sobota/Niedziela):
- Otwarcie konwentu, Kilka słów o Akademii Amicorum od Dyrektora szkoły
- Ajurweda we współczesnym świecie – kontakt z ciałem i psychosomatyka.
- Refleksologia i aromaterapia jako konkretne, praktyczne i codzienne metody zmiany jakości życia.
- Wpływ terapii konopnej na mechanizmy samouzdrawiania.
- Okiem psychologa: o dobrostanie, profilaktyce i stresie.
- Medycyna natury czyli filozofia naturalnego zdrowia.
- Grzyby nie tylko na talerz: Jak funkcjonalne gatunki grzybów rewolucjonizują medycynę naturalną.
- Oczyszczanie wody – proste, ale skuteczne metody.
- Jak smakuje lato? Dietetyczne wskazówki dla ciała i umysłu w ujęciu TCM
- 12 soli dr Schusslera.
- Rośliny lecznicze na talerzu – jak stosować dzikie pożywienie dla maksimum zdrowia?
- Etnobotanika jako narzędzie pracy zielarza.
Na wydarzenie zapraszamy także rodziny z dziećmi – przewidzieliśmy atrakcje dla najmłodszych, dzięki którym i dorośli, i dzieci będą mogli cieszyć się tym wyjątkowym weekendem.
Koszty
- Koszt udziału w wydarzeniu (2 dni): 200 zł
- Cena obejmuje udział we wszystkich wykładach, warsztatach i atrakcjach konwentowych. Nie obejmuje noclegu ani wyżywienia.
Więcej informacji na stronie organizatora: https://amicorum.edu.pl/wydarzenia/konwent-akademii-amicorum-31-maja-1-czerwca-2025