bestseller ebook najlepsze miejsce na świecie

Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem – Jacek Bartosiak

“Najlepsze miejsce na świecie” to fascynująca książka/ebook autorstwa Jacka Bartosiaka, która ukazała się wiosną 2023 roku. Rzetelne źródło informacji o tym, co dzieje się w Polsce. Ponadto opisuje historię rywalizacji między Wschodem i Zachodem, od czasów starożytnych aż po czasy współczesne. Bartosiak - Najlepsze miejsce na świecieAutor w jasny i przystępny sposób przedstawia historię kultury i cywilizacji wschodu oraz zachodu, analizując ich wzajemne oddziaływanie i wpływ na rozwój ludzkości. “Najlepsze miejsce na świecie” to pozycja obowiązkowa dla miłośników historii oraz dla wszystkich, którzy interesują się kulturą Azji i Europy. Książka będzie doskonałym źródłem wiedzy dla studentów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat historii światowej. Jeśli szukasz inspirującej i fascynującej lektury, bestsellerowy ebook “Najlepsze miejsce na świecie będzie tą pozycją, którą koniecznie powinieneś przeczytać!

Konflikt o panowanie nad światem stał się faktem. Czy Polska ma pomysł na swoją pozycję w tej rozgrywce? Z jednej strony mamy walczącą o utrzymanie imperialnego statusu Rosję, z drugiej – mające swoje cele kraje Europy Zachodniej, z Niemcami i Francją na czele. Na drugim kontynencie  rozgrywa się konflikt USA–Chiny, a w samym środku rozgrzanego europejskiego tygla interesów tkwi Polska.

  • Czy polskie państwo ma obecnie przemyślaną strategię?
  • Jak powinna ona wyglądać?
  • Czy grozi nam wojna?
  • Co z naszymi elitami politycznymi w nowych, dużo trudniejszych czasach?
  • To pytania, na które wszyscy – jeśli chcemy być świadomymi obywatelami – musimy sobie szczerze odpowiedzieć.

ocena - recenzje książki najlepsze miejsce na świecieJacek Bartosiak wyjaśnia, dlaczego na naszych oczach stary ład przestał obowiązywać i znów stosuje się dawne chwyty, które już nigdy nie miały być używane. Opisuje rywalizację i wojnę, która trwa, choć nie zawsze jesteśmy jej świadomi. Książka na pewno nie napawa optymizmem, ale dobrze mieć świadomość w jakich realiach żyjemy. Dla fanów Bartosiaka pozycja obowiązkowa pozycja (must have)!

Księgarnia – gdzie kupisz bestseller najtaniej

lub Zamów ebooka

Książka – recenzje czytelników (ebookpoint, empik)

Książka pozwala zrozumieć dlaczego nasi sąsiedzi z zachodniej granicy nie liczyli się z polskim, krytycznym zdaniem na temat budowy NordStream I i II. Dobitnie pokazuje, że spojrzenie na bezpieczeństwo europejskie Niemiec i Francji jest diametralnie różne od polskiego, fińskiego, państw nadbałtyckich, Rumunii i oczywiście Ukrainy. My chcemy Europy bez agresywnej Rosji, a Europa zachodnia chce Rosji z jej tanimi surowcami mając w nosie nasze bezpieczeństwo. (…) Analiza bieżącej sytuacji geopolitycznej i pokazywanie różnych scenariuszy strategicznych. (…) Bardzo ważna i aktualna książka, pokazuje jak zmienia się układ sił w naszym sąsiedztwie i jak możemy / musimy wykorzystać to dla naszego przetrwania.

Elegancka oprawa, wciągająca treść, ponadczasowe przesłanie, wiedzą unikatowa. (…) Bardzo ważna książka w obecnych czasach. Autor podejmuje tematy nieobecne w debacie publicznej. Sprawy większej wagi niż “zielony ład” itp. (…) Bardzo ciekawa osobista refleksja nad stanem państwa i świata.

Zamów ebook LUB Niezbędnik preppersa

Ofensywa Blog