Men Women Wild – kolejny serial survivalowy
Kolejne show survivalowe nakręcone przez kanał Discovery. Tym razem trzy pary z USA wysłano w 3 różne, odległe dla nich zakątki ziemi: pustynne Maroko, zimową Norwegia oraz dżunglę Meksyku. Każda z par mogła spakować tyle wyposażenia ile mogła zmieścić do torby (podobnej do worka wojskowego) wysłanej przez producenta serialu. Oprócz tego mieli na sobie ubrania, które zabrali, co zdecydowanie ułatwiało przetrwanie. Prawdopodobnie to jednak dżungla okazała się najtrudniejsza, bowiem bodajże po 2 dniach pierwsza para zrezygnowała na własne życzenie, a kolejna która przyszła na ich miejsce po kilku dniach miała problemy zdrowotne uniemożliwiające kontynuacje.
Liczą się relacje i reakcje
Mimo, iż patentów survivalowych było niewiele, to jednak warto pokreślić psychologiczny aspekt. Bowiem tego typu sytuacje ekstremalne pokazują nasze drugie oblicze, ujawniają skrywane emocje, żale etc. Z tego powodu jedna z par się rozstała ze sobą po udziale w programie. Przez te 21 dni dowiedzieli się o sobie dużo więcej niż przez ostatnie dwa lata znajomości. Po drugie nie da się przetrwać osobno, para musi ze sobą współgrać. Co z tego jeśli nawet jedna osoba w tym zespole jest instruktorem survivalu, skoro druga “wymięka” i chce do domu. Do tej pory tego nie pokazywano w tego typu show, teraz to miało miejsce aż dwukrotnie.
Premiera TV
Serial, sezon 1 miał swoją premierę w listopadzie 2015 roku. Więcej na stronie producenta: http://www.discovery.com/tv-shows/men-women-wild/ – dostępnych było 6 odcinków oraz jeden specjalny już po powrocie do cywilizacji, którego nie miałem jednak okazji oglądnąć.
Ta sama nazwa “inny” serial
Przy okazji, w/w serial trudno nazwać kontynuacją “Man Woman Wild” (“Małżeństwo w dżungli”) z Mykel oraz Ruth Hawke, ponieważ mamy tu inne podejście do tematu survivalu. Po pierwsze są trzy pary, a nie jedna. Po drugie uczestnicy tegorocznego serialu mają ze sobą mapę, flarę, dużo sprzętu oraz określony z góry czas na dotarcie do wybranej lokalizacji. W pierwotnej wersji serialu chodziło po prostu o jak najszybsze wydostanie się z opresji z niewielką ilością wyposażenia. Dlatego w pierwotnej wersji serialu można było pokazać więcej technik survivalowych, a nie kłótni lub utarczek słownych.