Millenialsi nie mają umiejętności przetrwania

Milenialsi (pokolenie Y) czyli, urodzeni między rokiem 1983 a 1999 – są nie tylko zaabsorbowani sobą, bez motywacji, uprawnionymi pracoholikami – według ekspertów – ale mogą też być nieudolnymi survivalowcami.

Sondaż przeprowadzony przez London Boat Show kilka lat temu pokazał, że dzisiejszym młodym ludziom brakuje podstawowych umiejętności outdoorowych w tym survivalowych posiadanych przez starsze pokolenia.

Tylko jedna trzecia respondentów wiedziała, jak w naturalny sposób rozpalić ogień, a 44 procent nigdy wcześniej nie biwakowało. Co więcej, połowa ankietowanych młodych dorosłych nie była w stanie zawiązać węzła przetrwania, mniej niż jedna trzecia kiedykolwiek złowiła własną rybę, a 40 procent ankietowanych młodych ludzi stwierdziło, że nigdy nie pływało na otwartych wodach.

„Pomimo wzrostu popularności programów telewizyjnych, takich jak „Jestem gwiazdą, zabierz mnie stąd” oraz Bear Grylls’em, młodym ludziom brakuje podstawowych umiejętności przetrwania” – powiedział rzecznik London Boat Show.

Wyniki sugerują, że większe uzależnienie od technologii może być przyczyną braku wiedzy. Ten problem może narastać. Na szczęście tą wiedzę i umiejętności można nabyć w miarę szybko, zachęcamy do lektury poradników książek o survivalu i bushcrafcie.

Źródło: foxnews.com/great-outdoors

Ofensywa Blog