ankieta-amerykanie-dzicz

Dwa tygodnie w dziczy, mimo braku doświadczenia

Przeciętny Amerykanin przypuszcza, że mógłby przeżyć dwa tygodnie w naturze mimo braku doświadczenia. W oparciu o niedawną ankietę (maj 2021) wielu Amerykanów jest przekonanych, że mogą przetrwać w dziczy dłużej niż tydzień. Niestety, gdy przyszło do konkretów, wielu respondentów wydawało się mniej przygotowanych, niż zakładali.

Niezależnie od tego, badanie sugeruje również, że ostatni rok dał Amerykanom większe uznanie dla outdooru. Według niedawnego badania, przeciętny Amerykanin wierzy, że może przetrwać aż 16 dni w dziczy, jak donosi Southwest News Service (SWNS). Jednak gdy naciska się na określone umiejętności i wiedzę, wydaje się, że może im tego brakować.

Jak wynika z ankiety tylko około 17% ankietowanych było „bardzo pewnych”, że potrafi rozpalić ogień za pomocą krzemienia czy krzesiwa. Tylko 14% było tak przekonanych, że potrafią zidentyfikować jadalne rośliny i jagody. Co więcej, tylko 35% było w stanie poprawnie zidentyfikować trujący bluszcz.

Badanie wykazało również, że ostatni rok najwyraźniej dał wielu Amerykanom do myślenia także w odniesieniu do natury. Większość odpowiedziała, że ​​uważają, że aktywność przyrodnicza jest najbezpieczniejszym sposobem wydostania się z domu podczas pandemii i wynikających z niej blokad. Ten sentyment najwyraźniej dał około 2/3 respondentów większe uznanie dla przyrody. Czuli też większą odpowiedzialność za dbanie o przyrodę i chętniej brali udział w zrównoważonych działaniach. Niektóre z podejmowanych przez respondentów działań obejmowały recykling, zbieranie śmieci, oszczędzanie wody i kompostowanie. Inni powiedzieli, że przekażą darowizny na cele charytatywne, a jeszcze inni powiedzieli, że będą sadzić drzewa i uczestniczyć w sprzątaniu plaż.

Z ostatnich doniesień wynika, że ​​polowania również odnotowały wzrost popularności.

Źródło: foxnews.com

Ofensywa Blog