Nowe wzory kamuflażu PenCott

Każdy, kto obserwował PenCott® Camouflage w mediach społecznościowych, mógł zobaczyć ostatnio zdjęcia dwóch nowych wzorów kamuflażu, które zostały opracowane głównie z myślą o środowiskach północnoamerykańskich. Wzory nazywane są DevilDog ™ i LeatherNeck ™, z których oba są 4-kolorowymi wariantami standardowej geometrii wzoru PenCott® i zostały nazwane od popularnych pseudonimów członków Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, ze względu na fakt, że założyciel i dyrektor generalny  jest weteranem USMC.

  • DevilDog ™ – jest specjalnie zaprojektowany dla płaskowyżów, pustynnych zarośli, suchych buszu i podobnych rodzajów terenu z lekką, piaszczystą glebą i rzadką roślinnością.
  • LeatherNeck ™ – jest przeznaczony do bardziej umiarkowanych terenów z dużym udziałem brązowych odcieni – takich jak lasy sosnowe, lasy mieszane z czerwonawą glebą.

Opracowanie nowych przykładowych kolorów wymagało pewnej elastyczności i kreatywności w podejściu – nie tylko dlatego, że cała praca musiała zostać wykonana wirtualnie między członkami zespołu w Wielkiej Brytanii i USA. Punktem wyjścia była analiza aktualnych wojskowych wzorów kamuflażu, które sprawdziły się w środowiskach północnoamerykańskich – takich jak AOR-Universal, MARPAT-Temperate Woodland, CADPAT-Intermediate, Scorpion W2 itp. Porównano je w określonych typach środowiska, które chcieliśmy zająć się analizowanymi. Mając te dane w ręku, zespół PenCott® stworzył paletę potencjalnych kolorów, które byłyby idealnie dopasowane, dopasował je do geometrii PenCott®, a następnie przeanalizował liczne kombinacje kolorów, aby wstępnie wybrać warianty próbek. Przy pomocy obszernej analizy obrazu w obrazie ostatecznie znaleziono wariant kolorystyczny dla każdego wzoru, który wydawał się najlepszym rozwiązaniem – i to zasługuje na swoją nazwę. Po ustaleniu kolorów i nazw, grafika została wysłana do partnera w dziedzinie druku cyfrowego w USA i mała seria testowa każdego wzoru została wydrukowana na materiale poliestrowym ripstop. Rezultat można teraz zobaczyć w postaci anoraków, ocieplaczy i czapek typu beanie, które są obecnie oferowane.

Poza tymi nowymi wzorami, zwróć uwagę na rozszerzoną ofertę tkanin i partnerów GreenZone®, która pojawi się w pierwszej połowie 2021 roku. Firma będzie również poszerzać ofertę MetroPolis® o taśmy i nylon 500D. I wreszcie, Helikon-Tex i Direct Action będą w tym roku nadal rozszerzać swoją ofertę produktów w kamuflażu WildWood®.

PenCott® należy do kamuflażu cyfrowego z widocznymi mikro i makro wzorami. Taka wzór (z odpowiednim doborem barw) pozwala jednocześnie naśladować szum otoczenia i rozbijać sylwetkę osoby.

 

Ofensywa Blog