Podręcznik zabezpieczenia antyterrorystycznego

Zamachy bombowe oraz strzelaniny pokazują, że zagrożenie terrorystyczne w Europie (zachodniej) jest wysokie. Po Brukseli, Paryżu i Nicei teren działań ekstremistów (religijnych) przesunął się z Francji do Niemiec. Obywatele polscy są zagrożeni zarówno na terenie RP jak i w trakcie podroży po krajach EU.

Najważniejszą zasadą jest być zawsze uważnym, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.

Już kilka lat temu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało informatory (PDF) zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Warto zapoznać się z poniższymi opracowaniami, aby wiedzieć co można zrobić żeby uniknąć ataku oraz jak reagować, gdy już do niego dojdzie. PDF-y do pobrania  >> tutaj <<

Również Stowarzyszenie obronne FIA przygotowało swój poradnik.  Dokument do pobrania >> stąd <<

Przy okazji przypominamy, że kilka tematów dotyczących zachowania się podczas ataku terrorystycznego (strzelaniny) są zawarte w rozdziałach książki “Sztuczki survivalowe” , “Vademecum survivalowe”.

Ciekawostka! Częstotliwość strzałów z broni wzrasta wprost proporcjonalnie do cech charakterystycznych celu. Osoby biegające zygzakami, skaczące, w jaskrawym ubiorze – będą atrakcyjnym celem – nie tylko dla szaleńca. Powinieneś jak najszybciej uciec ze strefy śmierci. Większość ofiar takich strzelanin ginie od strzałów oddawanych z bliskiej odległości!

 

zachowanie-podczas-strzelaniny-pelna-wersja

Ofensywa Blog