Poradnik małego skauta, zucha

Poradnik małego skauta – książka dla dzieci

“Poradnik małego Skauta. Wszystko, co musisz wiedzieć, by przetrwać” to pełna informacji książeczka, mieszcząca w sobie tonę niezwykle przydatnych rzeczy! Niektóre z nich są oczywiste, inne pomysłowe, a kolejne mogą was naprawdę zaskoczyć.

Poradnik dla dzieci (nie tylko zuchów i skautów), który w przystępny i dowcipny sposób pomaga radzić sobie w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Uczy, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zachęca do zdobywania nowych umiejętności. Zawiera porady, informacje oraz ciekawostki, np. jak spakować plecak, jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak rozpoznać kierunek marszu i wiele innych. Jest bogatym źródłem wiedzy i doskonałym książkowym nauczycielem, który uczy samodzielności, odpowiedzialności, logicznego myślenia oraz przewidywania konsekwencji swoich działań.

Poradnik małego skauta:

  • uczy samodzielności,
  • pomaga być koleżeńskim i pomocnym,
  • podpowiada sposoby na zdobycie różnych sprawności,
  • ćwiczy odpowiedzialność.

Książka podzielona na 6 części: m.in. Na wycieczce i na wakacjach, W szkole i po szkole, Jak się nie zgubić). W każdej części kilka do kilkunastu rozdziałów (m.in. Jak przejść przez jezdnię i przeżyć na ruchliwej ulicy, Jak się nie zgubić w tłumie, Jak być wzorowym gościem). Rozdziały zawierają zabawnie opisanesytuacje i porady, a także wyróżnione w ramkach wskazówki typu “Uważaj” czy “Zapamiętaj”. Tekstowi towarzyszą kolorowe ilustracje i fotografie. Z kolei dla wychowawców, nauczycieli oraz rodziców polecamy “Leśny niezbędnik rodzinny“.

Zamów książkę – zobacz gdzie najtaniej


Ofensywa Blog