zmartwienie działałanie

Przestań się martwić i zacznij działać

Do połowy lutego, 80% z nas nie udało zrealizować postanowienia noworocznego. Nawet ludzie z imponującą determinacją, którzy potrafią uparcie pozostać skoncentrowani, osiągają połowiczny sukces lub wręcz żaden, a do grudnia są w tej samej wadze i sprawności, w której byli w poprzednim grudniu. Istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje, ale jest to fakt.

Zamiast skupiać się na negatywnych myślach i obawach, należy podejmować działania mające na celu rozwiązanie problemu lub osiągnięcie celu. Tym celem może być poprawa swoją gotowości!

Nie pozwól, aby planowanie przygotowań stanęło na drodze faktycznych działań związanych z przygotowaniem. Planowanie ewakuacji lub przyszłego zakupu małego kawałka odległej ziemi to jedno, ale czy masz torbę ratunkową (BOB), której potrzebujesz, aby się tam dostać? Czy poświęcasz czas na naukę umiejętności, których będziesz potrzebował, gdy już tam będziesz? Czy masz bank nasion (warzyw), ale nigdy nie udało ci się z powodzeniem prowadzić ogrodu?

Wiedząc, że wkrótce wkroczymy w sezon gwałtownych burz, czy zrobiłeś małe rzeczy – oczyściłeś rynny, ustawiłeś system zbierania opadów, upewniłeś się, że woda spływa z dala od twojego domu, naprawiłeś problemy, które zauważyłeś w poprzednim sezonie burzowym, przygotowałeś jedzenie na kilka tygodni, jeśli nadejdzie “wielki”, zaplanowałeś dłuższą przerwę w dostawie prądu lub przerwę w świadczeniu usług, itp.

Nadmierna troska i nadmierne myślenie mogą często prowadzić do bezczynności lub odkładania na później, co może tylko pogorszyć sytuację lub uniemożliwić postęp. Dlatego ważne jest, aby przestać się martwić i zacząć działać, nawet jeśli działania są małe lub inkrementalne. To może pomóc w redukcji lęku i przynieść poczucie kontroli nad sytuacją. Są rzeczy, które możesz i powinieneś robić już dziś. Każdy wielki plan składa się z wielu mniejszych planów, które zostały zrealizowane. Nie powinieneś czekać, aż będziesz miał wszystkie zasoby, czas i energię, aby zająć się największym planem. Zacznij od najłatwiejszych, najmniejszych projektów i zrealizuj je. W ten sposób nie wypalisz się w połowie lutego. Będziesz bardziej skupiony dzięki kilku małym udanym zakończeniom. Zrób coś dzisiaj, aby poprawić swoją gotowość. Być może nie będziesz zbierać korzyści przez najbliższe miesiące lub lata, ale będziesz je zbierać.

Źródło: Kris at City Prepping

 

Ofensywa Blog