Punisher – Morale Patches z symbolem czaszki

Punisher jest prawdopodobnie najlepiej znany jako superbohater/antybohater Marvela, który bije, strzela z broni, podpala i wysadza w powietrze. Punisher (Frank Castle) podobnie jak mroczny Batman stał się swoistego rodzaju wzorem dla wielu osób. Postać mściciela (“ten, punisher-slady-po-kulachktóry karze”) nie jest jednoznaczna. Podczas strzelaniny między przestępami ginie jego żona i dziecko, a on sam ledwo uchodzi z życiem – te doświadczenia wzbudzają w bohaterze złość, brutalność i chęc zemsty wobec sprawców. Z czasem bohater rozwija się, rozpoczyna bezwzględną walkę z całą przestępczością miasta (NY) w którym żyje. Nie wierzy w resocjalizacje, dlatego ostatecznie rozprawia się przestępcami. Punisher zdecydowanie nie przejmuje się prawem ani moralnymi zasadami. Myślę, że to dlatego część osób identyfikuje się z tą postacią.

W książce “Cel snajpera” (biografii Chris Kyle’a) pada następujący cytat: “Punisher to prawdziwy twardziel, który wymierza sprawiedliwość jako przedstawiciel samozwańczej straży obywatelskiej. Wszyscy uważaliśmy, że Punisher robi świetne rzeczy: wymierza sprawiedliwość. Zabija bandziorów. Wzbudza strach w przestępcach. (…) Jesteście źli. My jesteśmy jeszcze gorsi. Jesteśmy najgorszymi twardzielami”.

Punisher symbolem kary dla przestępów i terrorystów

Biała czaszka na ciemnym tle stała się symbolem karania przestępów, w tym terrorystów, a także zwalczania przemocy przemocą. Tu liczy się efekt, a nie gra pozorów. Stąd zapewne popularność tego typu Morale Patches na oporządzeniu wojskowych oraz policyjnych sił specjalnych. A slogan: “God will judge our enemies – we’ll arrange the meeting” – można przetłumaczyć jako “Bóg osądzi naszych wrogów – my zaaranżujemy spotkanie“. Używanie logo Punishera przez żołnierzy w Iraku wzbudziło kontrowersje, ale głównie w prasie, szukającej taniej sensacji. Co ciekawe nawet nasi polscy żołnierze i policjanci z jednostek specjalnych czasami sięgają po ten emblemat nosząc go na rękawie.

Zrób sobie prezent

punisher-swiecacy w ciemnościNaszywki Morale Patch noszone są obok flagi lub naszywek właściwych dla własnej jednostki w celu “podniesienia morale”. Stanowią swoisty element identyfikujący i jednoczący grupę. Zamów sobie taki emblemat w sklepie (dostępnych jest aż 5 wzorów) >> http://ofensywa.eu/index.php?route=product/search&filter_name=punisher
Mocowane są za pomocą doszytego do naszywki rzepu Velcro. Elastyczne i wodoodporne.

Punisher w serialu

Warto w tym miejscu wspomnieć, że ostatnio Punisher pojawił się w drugim sezonie serialu Daredevil.  Wcielił się w niego Jon Bernthal i trzeba powiedzieć, że zrobił to świetnie. Był najmocniejszą częścią tego sezonu. Czy Punisher będzie głównym bohaterem kolejnego serialu Netfliksa. Jest na to szansa, ale dopiero na wiosnę 2017 roku.

Ofensywa Blog