Ratunek na wietrzne dni

Pogoda za oknem przekazuje nam tę smutną wiadomość już dłuższego czasu – jesień nadchodzi nieubłaganie. Ciepłe dni powoli odchodzą w niepamięć, krótkie spodenki znajdą swoje miejsce w szafie, a na kolorowy T-shirt przyjdzie nam włożyć ciepły sweter lub bluzę. Jednak i to niekiedy nie pomoże na silne podmuchy zimnego wiatru. Wtedy bardziej zapobiegliwi wydobędą z dna szafy softshell lub kurtkę.

Softshell najlepiej sprawdza się w jesiennych warunkach, kiedy jeszcze nie do końca zapanowały niskie temperatury. Wszystko za sprawą tego, że materiał, z którego jest wykonany, charakteryzuje się duża miękkością, wytrzymałością i przede wszystkim oddycha, a zatem jest w stanie odprowadzić nadmiar temperatury wytwarzanej przez ludzki organizm. Tego typu garderoba zapewnia użytkownikowi ochronę przed wiatrem, który chyba najbardziej doskwiera o tej porze roku. Jednak w przypadku ulewnego deszczu softshell nie będzie skuteczny. Z reguły materiał pokryty jest jedynie warstwą impregnatu, który zapewnia odporność na wilgoć, a zatem ulewa to czas dla kurtki z membraną. Pamiętajmy jednak, że w polskich warunkach tak naprawdę nie pada zbyt wiele. Współczynnik dni deszczowych znajduje się na poziomie 1 do 10 dla dni bez opadów. W takiej sytuacji ciągłe noszenie przy sobie kurtki z membraną całkowicie mija się z celem. Pokazuje to przewagę softshell’a nad tym rozwiązaniem. Membrana bowiem blokuje wentylację, a co za tym idzie w przypadku zwiększonego wysiłku fizycznego może nastąpić przegrzanie organizmu. Wtedy rozpinamy kurtkę, niefortunny podmuch wiatru i kolejny tydzień spędzamy na walce z przeziębieniem.

Nie zawsze jednak potrafimy wybrać odpowiednią odzież. Dlatego jako specjaliści w tej dziedzinie możemy polecić produkty marki Helikon-Tex, szczególnie kurtkę Gunfighter. Lekka kurtka typu softshell, która zapewnia izolacją oraz ochronę zarówno przed wiatrem, jak i wilgocią, zachowując jednocześnie niezwykle wysoki poziom oddychalności. Dodatkowo kurtkę pokryto powłoką specjalną powłoką Teflon DuPont, która chroni przed zabrudzeniami oraz wodą.

Softshell z cała pewnością sprawdzi się podczas pieszych wycieczek górskich, wypadu na polowanie, podczas jazdy na rowerze, nordic walkingu czy wyjścia z dziećmi. Softshell jest normą w wyposażeniu myśliwych, żołnierzy, czy fanów outdooru. Nic dziwnego skoro każdy profesjonalny sklep militarny  posiada je w swojej ofercie. Cóż, jedna kurtka, wiele możliwości.

Pozdrawiamy, Ofensywa.eu

Ofensywa Blog