Siła komunikacji – na czym zależy rozmówcom – recenzje książki (2024)
Wszyscy chcemy prowadzić rozmowy, które coś znaczą. W swojej najnowszej książce “Siła komunikacji” Charles Duhigg wyjaśnia: Chcemy, żeby nasze rozmowy pogłębiały bliskość i prowadziły do rozwiązywania problemów. Chcemy czuć się naprawdę zrozumiani i rozumieć innych. Chcemy wreszcie, by nasi rozmówcy nie traktowali nas jednowymiarowo i dostrzegali w nas więcej niż tylko adwersarzy.
Opis książki “Siła komunikacji”
Wszyscy mamy doświadczenie rozmów, które poszły nie tak, jak powinny. Zamiast zbliżyć – oddaliły. Zamiast doprowadzić do rozwiązania problemu – wygenerowały kolejne. Zamiast pogłębić wzajemne zrozumienie – zostawiły nas z poczuciem osamotnienia. Dobre rodziny, szczęśliwe pary, zgrane firmy i współpracujące ze sobą społeczności wcale nie są jednomyślne. Co więcej, kłócą się o te same rzeczy! Ich spory wyglądają jednak nieco inaczej. O co tak naprawdę chodzi? – w konfliktach, negocjacjach i codziennych domowych sprawach ważne jest ustalenie, na czym zależy rozmówcom.
Zajrzymy do siedziby Netlfix-a. Autor oddaje głos negocjatorom, naukowcom, terapeutom i aktywistom. Będziemy towarzyszyć agentowi CIA, w próbie zwerbowania szpiega. Zobaczymy, jak rozwinęła się dyskusja zwolenników dostępu do broni palnej z osobami, które starały się powstrzymać powtarzające się w USA strzelaniny w szkołach. Dowiemy się, dlaczego pierwszy pilotażowy odcinek serialu „Teoria wielkiego podrywu” okazał się kompletna klapą i co takiego zmienili w scenariuszu jego twórcy, że stał się hitem z wielomilionową widownią.
Sekretem tych wszystkich historii jest prosta, uczciwa i otwarta komunikacja. Siła komunikacji to nowa książka (2024), a już trafiła na listę bestsellerów. Przeczytaj recenzje (poniżej).
Gdzie kupię książkę “Siła komunikacji” najtaniej
Recenzje i opinie o książce
- Autor bestsellerowej książki “Siła nawyku” w fascynujący sposób bada, co sprawia, że rozmowy działają – i jak wszyscy możemy nauczyć się być superkomunikatorami w pracy i w życiu. To zwycięskie połączenie historii, badań i wskazówek, które mogą przekształcić najgorszych komunikatorów, jakich znasz, w jednych z najlepszych. – Adam Grant
- Charles Duhigg posiłkując się różnymi eksperymentami socjologicznymi, pracami naukowymi, a także doświadczeniem zwykłych ludzi stworzył niezwykle ciekawą analizę ludzkich wypowiedzi, form komunikacji.
- Charles Duhigg to świetny pisarz, który porusza tematy w sposób zarówno zabawny, jak i pouczający. W świecie, w którym komunikacja wydaje się umierającą formą sztuki, jest to lektura obowiązkowa. – James J.
- Supercommunicators to najbardziej prowokacyjna, dobrze opisana i dobrze opowiedziana praca Duhigga od czasu “Siły nawyku”. Jest to zarówno praktyczne, jak i przekonujące. Wspaniała lektura. – Harry D.