serial silo

Silo – nowy serial postapo (2023)

Wyobraź sobie, że rodzisz się, mieszkasz i umierasz w podziemnym schronie, a świat na zewnątrz znasz tylko z opowieści. A osoby, które wyszły za zewnątrz w kombinezonach wciąż umierają.

“Silo” to 10-odcinkowy serial postapokaliptyczny (dramatyczny) Apple+ oparty na bestsellerowej trylogii powieści dystopijnych Hugh Howeya z New York Timesa, będzie miał globalną premierę w piątek, 5 maja 2023 roku na Apple TV+.  Serial jest tworzony przez nominowanego do nagrody Emmy scenarzystę Grahama Yosta. Nominowany do Nagrody Akademii Morten Tyldum wyreżyseruje pierwsze trzy odcinki, a w budowaniu świata dramatu weźmie udział zespół pod przewodnictwem Rebecci Ferguson, która będzie również pełnić funkcję producenta wykonawczego. “Silo” będzie miał premierę wraz z pierwszymi dwoma odcinkami, a następnie jeden nowy odcinek tygodniowo, w każdy piątek do 30 czerwca 2023 roku na Apple TV+.

“Silo” to historia ostatnich dziesięciu tysięcy ludzi na Ziemi, których podziemny schron  chroni ich przed toksycznym i śmiertelnie niebezpiecznym światem na zewnątrz. Nikt jednak nie wie, kiedy i dlaczego silos został zbudowany, a każdy, kto próbuje się dowiedzieć, naraża się na śmiertelne konsekwencje. W nowym społeczeństwie nakreślone zostały rygorystyczne nakazy i zasady, a na wyższych szczeblach władzy roi się od sekretów i kłamstw. Każde złamanie obowiązujących reguł wiąże się z zabójczą karą – wygnaniem na powierzchnię.  Ferguson gra Juliette, inżynierkę, która szuka odpowiedzi na pytanie o morderstwo ukochanej osoby i wpada na trop tajemnicy, która sięga głębiej niż mogłaby przypuszczać, co prowadzi ją do odkrycia, że jeśli kłamstwa cię nie zabiją, to prawda to zrobi.

Premiera: 5 maj 2023

Ciekawostka:  film fabułą przypomina inny film, a mianowicie “Miasto cienia” (ang. City Of Ember, 2008) …. oraz grę Fallout.

 

Zwiastun filmu

Ofensywa Blog