film sisu 1944

SISU (2023) – górnik (były żołnierz) kontra naziści

W ostatnich desperackich dniach II wojny światowej samotny poszukiwacz (Jorma Tommila) przeciera szlaki z nazistami na wypalonej ziemi w północnej Finlandii. Kiedy naziści kradną jego złoto, szybko odkrywają, że nie mieli do czynienia ze zwykłym górnikiem. Został dla nich  jednoosobowym szwadronem śmieci.

Opis fabuły filmu Sisu:

Fabuła filmu “Sisu” przenosi widzów do Finlandii z czasów II wojny światowej, a dokładniej do 1944 roku. Głównym bohaterem filmu jest były żołnierz dowódca Aatami Korpi (Jorma Tommila), który podczas wojny stracił rodzinę. Teraz zajmuje się poszukiwaniem złóż złota, aż w końcu trafia na dużą żyłę, złoże złota. Teraz musi pokonać ponad pięćset mil, aby dostarczyć złoto do najbliższego banku, ale trafia na poważną przeszkodę, gdy napotyka bandę chciwych nazistowskich żołnierzy. Uzbrojony w swojego wiernego psa, kilof i całą masę zdobycznej broni, Korpi będzie musiał wywalczyć sobie drogę do odległego miasta i wykopać kilka bolesnych ran z poprzedniego życia. Tak, będą naziści ginąć jeden po drugim, czasem w bardzo widowiskowy sposób. Bez względu na to, co rzucą na niego naziści, ten jednoosobowy oddział śmierci posunie się do desperackich czynów, aby odzyskać swoją własność – nawet jeśli będzie to oznaczało zabicie każdego nazisty na swojej drodze.

Choć nie ma bezpośredniego tłumaczenia fińskiego słowa “sisu“, ten legendarny były komandos będzie uosabiał to, co oznacza sisu: trzymającą w napięciu formę odwagi i niewyobrażalną determinację w obliczu przytłaczających przeciwności. Siła w obliczu wyzwań oraz wewnętrzny ogień. Jak powiedziała jedna z postaci z filmu “To wredny skur#wiel, z którym nie chcesz zadzierać”. Przy okazji, aby poznać więcej tajników przeczytaj “SISU. Wzmocnij hart ducha i odporność psychiczną“.

Ten film powinien przypaść do gustu miłośnikom mocnego kina wzorowanym na amerykańskim kinie akcji / wojennym. Gorąco polecamy to fińskie kino.

Występują: Jorma Tommila, Aksel Hennie, Jack Doolan, Mimosa Willamo i Onni Tommila.

Premiera: kwiecień 2023 roku.

Zwiastun filmu SISU (2023) – Polski oraz pozostałe

Plakat z filmu SISU:

Film SISU poster plakat

Ofensywa Blog