Prison Break sezon 5 TV serial

Skazany na śmierć (Prison Break) sezon 5

Kanał Fox na rok 2017 zapowiedział wyemitowanie piątego sezonu Prison Break. Dla przypomnienia dodam, iż serial opowiada o losach dwóch braci. W pierwszym sezonie starszy z nich zostaje skazany na śmierć za zbrodnię, której nie popełnił. Jego młodszy brat, inżynier Michael Scofield, dowiadując się o niewinności brata, postanawia go uratować. Kilka lat przed tym wydarzeniem jego firma brała udział w przebudowie więzienia Fox River. Gdy dowiaduje się, że jego brat spędzi ostatnie chwile w zakładzie karnym, którego zna plan budowy, postanawia wydostać brata od środka.. Pokrywa swoje ciało tatuażem, na którym starannie ukrywa plan więzienia oraz dodatkowe wskazówki.

Kolejne 4 sezony opowiadały o losach zarówno nich, jak i pozostałych więźniów którym się wtedy razem z nimi udało uciec. Dodatkowo pojawia się wątek miłosny z panią lekarką, a także ucieczki z kolejnych więzień np. Panamskiego.

Sezon 5 treść

Skazany na śmierć sezon 5-ty będzie rozgrywał się kilka lat po wydarzeniach z finału poprzedniego. O czym będzie kolejny sezon, również o ucieczce z więzienia. Tym razem to starszy brat będzie musiał uwolnić młodszego, gdyż dowiedział się, że ten jednak żyje. Dodatkowo zamieszki w mieście, gdzie zlokalizowane jest więzienie (gdzieś na bliskim wschodzie) nie ułatwią im zadania.

Zwiastun – zapowiedź sezonu 5

Zapytasz, a co to ma wspólnego z survivalem, otóż zapewniam, że dużo. Mamy bowiem tematykę:

  • Przeżycia za kratami różnych więzień, wśród zatwardziałych i bezlitosnych przestępców.
  • Jak uciec z więzienia, czyli próby (na ogół skuteczne) ucieczek.
  • Radzenie sobie jako uciekinier na wolności.
  • Kwestie organizowana ucieczki w innym kraju.
  • Jak zrobić improwizowany aparat fotograficzny lub komunikować się ze światem zewnętrznym (tym spoza krat).
Ofensywa Blog