Śledzenie rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą

Ukraińska programistka stworzyła platformę ze zdjęciami satelitarnymi rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą. Celem projektu jest obalenie “mitu” o pokojowych intencjach Rosji.

Obserwowaliśmy wojska rosyjskie od końca kwietnia 2021, kiedy po raz pierwszy okazało się, że Rosja zaczęła gromadzić swój personel wojskowy na Krymie i zbliżać się do granicy z Ukrainą. To zawsze było i nadal jest wyjaśniane w ramach zwykłych ćwiczeń wojskowych. Zauważyliśmy też, że te wiadomości były rozproszone, szybko znikały pod naporem innych wiadomości, aby czytelnik mógł łatwo odnieść wrażenie, że nic szczególnego się nie dzieje.

A jednak, Rosja zgromadziła i nadal utrzymuje duże siły militarne  (ponad sto dwadzieścia tysięcy żołnierzy) w pobliżu granic największego kraju Europy. Projekt “7,62” powstał, by stale o tym przypominać – jako fakt, z podaniem konkretnych numerów, lokalizacji i aktualizacji. Redaktorzy strony zbierają i analizują wszystkie aktualne dane dotyczące liczebności, rozmieszczenia i przemieszczania się wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą. Dzielą się również analizami innych ekspertów, abyś miał dostęp do wszystkich informacji na dany temat w jednym miejscu >> https://www.762project.org/en/

 

 

Ofensywa Blog