Smak przetrwania – nowy serial survivalowy

Jak najeść się do syta nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach?- tak reklamuje swoje kolejne survivalowe show kanał Discovery Channel.

Myśliwy z Nowej Zelandii Josh James i brytyjski kucharz Matt Tebbutt wyruszają na wyprawę do najdzikszych zakątków naszej planety, aby pokazać, że natura nie szczędzi nam jedzenia nawet w tak odległych regionach. Ich cel jest niezwykle ambitny: chcą udowodnić, że w nieprzyjaznych człowiekowi miejscach można przeżyć przez siedem dni, żywiąc się wyłącznie potrawami, uzyskanymi z lokalnych oraz niezwykłych składników.

Lokalizacje

Podczas swoich podróży dotrą do rzecznych kanionów i lasów mglistych w Meksyku, gór Bułgarii czy pierwotnych puszcz i skutych lodem , pokrytych śniegiem pustkowi Fundlandii. Aby wyprawy były dla nich prawdziwym wyzwaniem, Tebbutt i James zabierają ze sobą tylko niezbędny ekwipunek survivalowy (oraz po kilka noży). Jak zakończą się te odważne próby zapanowania nad dziką przyrodą? Czy człowiek okaże się wyjątkowo zaradny i przedsiębiorczy nawet w tak ekstremalnym środowisku?

Wady i zalety serialu

Zalety, bohaterom raz się coś udaje, a innym razem siedzą głodni i wkurzeni swoją bezsilnością przez kilka dni. Czasami popełniają głupie błędy, jak np.

  • “zabawa” z nożem, którym dźgali kraby, która kończy się głębokim zranieniem dłoni,
  • dwukrotne zatrucia roślinami, na szczęście dla uczestników – niegroźne,
  • spalenie garnka wraz z mięsem w środku, kiedy kucharz postanowił sobie popływać.

Szkoda, że pewne czynności survivalowe są na ogół skrócone i pokazane migawkowo, ale i tak można coś podpatrzeć np. jak wiązać wnyki. Nie wiem, na ile to prawda ale praktycznie za każdym razem choćby ostatniego dnia udaje im się zdobyć dużą zwierzynę. Pewnie szczęście, albo magia telewizji. Uogólniając, ciekawe spojrzenie na bushcraft, bowiem de facto ciężko to jednoznacznie wpisać w ramy survivalowe.

Zapraszamy do oglądania “Kings of The Wild” , sezon 1, soboty o godz 18.00

Potrzebujesz menażki na kolejna wyprawę? Sprawdź zestaw od helikon tex.

Ofensywa Blog