szorty taktyczne lato miasto outdoor

Szorty taktyczne na lato 2023

Kiedy zaczynają się ciepłe dni, długie spodnie idą w odstawkę i dużo chętniej zakładamy szorty (krótkie spodnie).

szorty krótkie spodnie helikonOd kilku sezonów dużą popularnością cieszą się szorty nawiązujące do stylistyki spodni taktycznych. Krótkie spodnie UTS firmy Helikon-Tex to  skrócona wersja spodni UTP, dostosowana do użytku w lecie oraz gorącym klimacie, oferującą dużą ergonomię ruchu. Szorty dzięki swojej konstrukcji spełnią wymagania nie tylko strzelców czy służb mundurowych, ale także entuzjastów wszelkiego outdooru i górskich wędrówek oraz doskonale sprawdza się w warunkach miejskich. Zapewnią nie tylko wygodę (przewiew) podczas upałów, ale także bez trudu pomieszczą całe niezbędne wyposażenie, skupiając je wokół linii bioder dla utrzymania właściwego balansu ciała. W wersji FLEX – spodnie posiadają elastyczne kliny wykonane z tkaniny VersaStretch® w kroku oraz z tyłu, co pozwala na większą swobodę ruchów.

Spodnie mają liczne kieszenie na sprzęt, w tym dwie klasyczne ze wzmocnionymi krawędziami, dwie zapinane na rzep kieszenie przednie, dwie duże kieszenie cargo zapinane na zamek oraz przestronne kieszenie z tyłu. Kieszenie pomieszczą nie tylko przedmioty codziennego użytku (EDC), jak portfel, scyzoryk, telefon, ale także magazynek karabinowy od broni systemu AR15/AK. Duże szlufki pozwalają używać szerokich pasów (o szerokości do 50 mm). Materiał jest wytrzymały zatem wystarczą na kilka lat używania.

Najbardziej popularna długość nogawki to 11″ cali, czyli sięgająca tuż nad kolano.

Gdzie kupić i przymierzyć szorty taktyczne?

Szorty (duży wybór kolorów i kamuflażu) firmy Helikon-tex dostępne są w naszym  sklepie ofensywa.eu (Wrocław)

Korzyści z noszenia szortów (krótkich spodenek) w lecie

Noszenie szortów w gorące letnie dni ma kilka potencjalnych korzyści. Oto kilka powodów, dlaczego warto je nosić:

  1. Komfort termiczny: pozwalają na większą wentylację ciała, co pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę w gorące dni. Krótkie spodenki pozwalają skórze na swobodne oddychanie, co zmniejsza ryzyko przegrzania i dyskomfortu. Mogą pomóc w zapobieganiu nadmiernemu poceniu się, ponieważ mniej materiału pokrywa skórę. To może być szczególnie korzystne w upalne dni, kiedy chcemy czuć się bardziej komfortowo i sucho.
  2. Swoboda ruchu: ich noszenie zapewnia większą swobodę ruchu w porównaniu do długich spodni. Możesz łatwiej poruszać się, wykonywać różne czynności i uczestniczyć w aktywnościach na świeżym powietrzu.
  3. Styl i moda letnia (outdoorowa): Szorty są popularnym elementem letniej mody i stanowią często wygodny i stylowy wybór. Istnieje wiele różnych kolorów szortów, które można dopasować do różnych stylizacji i indywidualnych preferencji, dzięki czemu można wyrazić swoją indywidualność. Modele taktyczne mają wiele kieszeni, zatem możesz nosić to samo EDC, które masz w spodniach długich. Poza tym są mniejsze i lżejsze – zatem zawsze zmieszczą ci się do torby czy plecaka.
  4. Ułatwienie aktywności fizycznej: Jeśli planujesz uprawiać sport, outdoor, strzelać, biegać, jeździć na rowerze lub uczestniczyć w innych aktywnościach fizycznych, szorty mogą być bardziej odpowiednim wyborem niż długie spodnie. Zapewniają one swobodę ruchu i ułatwiają wykonywanie intensywnych działań.

szorty na strzelnicę helikon

Przydatne skróty, które warto zapamiętać:

  • UTS – Urban Tactical Shorts®  (Krótkie spodnie taktyczne miejskie)
  • UTP – Urban Tactical Pants® (Spodnie taktyczne miejskie)
Ofensywa Blog