survival - przyszłe (niepewne) zdarzenia - przygotowania na trudne czasy

To mi się nigdy nie przytrafi…

Sytuacja survivalowa może się zdarzyć na naszym własnym podwórku. Trzęsienia ziemi w Turcji, wojna na Ukrainie, powodzie w Nowej Zelandii, wykolejenia pociągów, eksplozje w fabrykach, epidemie grypy, przerwy w dostawie prądu w innych stanach, grabieże w miastach, i wszystkie te złe rzeczy dzieją się daleko za horyzontem od nas przez większość czasu. Mimo to, wszystko to wydaje się bardzo bezpośrednie, gdy świeci nam w oczy z ekranów naszych telewizorów lub smartfonów.

Musimy pamiętać, że te duże kryzysowe wydarzenia mogą zmienić życie człowieka na zawsze, a żadne miejsce nie jest naprawdę odporne. Prawdopodobnie nie musisz szukać zbyt daleko w historii swojej rodziny, aby zobaczyć, jak wydarzenia zmieniające życie doprowadziły cię do miejsca, w którym jesteś dzisiaj. Czy głód, prześladowania religijne lub polityczne zmusiły Twoją rodzinę do przeniesienia się do innego miasta czy kraju? Czy Katrina, tornado lub dziki ogień zmusiły Ciebie lub Twoich krewnych do ucieczki dla bezpieczeństwa?

Społeczności takie jak East Palestine, Ohio, i okolice mogą nie różnić się zbytnio od Twojej. Możesz zobaczyć lub usłyszeć przejeżdżające pociągi, tak jak oni. Według amerykańskiego spisu powszechnego, z 328,2 miliona ludzi w kraju, około 206,9 miliona (około 63%) mieszkało w miejscowości włączonej do miasta. Około 76% z około 19,500 miejscowości miało mniej niż 5,000 mieszkańców. Amerykańska sieć kolejowa obejmuje prawie 140 000 mil torów i ponad 100 000 mostów. Istnieje prawdopodobieństwo, że Twoja społeczność może przypominać East Palestine w Ohio.

Potrzeba bycia przygotowanym

Nawet jeśli nie, to co się tam wydarzyło, podkreśla potrzebę bycia przygotowanym. Miej spakowaną i gotową do użycia torbę awaryjną. Nigdy nie pozwól, by twój zbiornik paliwa był poniżej połowy. Poznaj swoje drogi ewakuacyjne. Miej pojemnik, który możesz wziąć i wyruszyć.   Nie zakładaj, że to, co przydarza się innym ludziom, pewnego dnia nie przydarzy się Tobie w jakimś odcieniu tej samej tragedii.

Chiny kontynuowały wysyłanie szpiegowskich balonów nad USA, Ohio miało masywne wykolejenie pociągu, Rosja zaczyna rzucać do walki kolejne oddziały, plus inne sprawy, o których musisz być teraz świadomy. To jest miejsce, w którym wasze działania prepperskie muszą przecinać się z tym, co dzieje się dzisiaj. Nie ignoruj znaków, które widzimy z coraz większą częstotliwością każdego dnia. Preppersie – przygotuj się już dziś. Zdobądź przewagę, która pozwoli Ci przetrwać.

Źródło: 

 

Ofensywa Blog