blokady w chinach

Chiny: To może zmienić wszystko

Blokady sanitarne w Chinach będą miały wpływ na cały świat, w tym łańcuchy dostaw i globalną ekonomię w kolejnych miesiącach.

Niedawno spędziłem czas w dużym detalicznym sklepie z narzędziami, kupując komponenty do projektu DIY, który będę wkrótce realizował. Rozmawiając z jednym z pracowników, zwrócił on uwagę na fakt, że był on o 60% niższy od części, których nie mógł dostać. Czy jest to wyjątkowe dla mojego regionu zachodnich Stanów Zjednoczonych? Nie jestem pewien. Wątpię w to. Ale z naszymi gospodarkami tak zależnymi od zdolności produkcyjnych Chin, wyraźnie zmierzamy do trudnych czasów. Wszyscy odczujemy skutki, gdy zmniejszą swoją siłę roboczą poprzez drakońskie blokady.

Chiny produkują około 30% wszystkiego, co jest produkowane na świecie. Od płyt gipsowo-kartonowych do smartfonów, do obieraczek, do maszyn do brykietowania biomasy, do transformatorów mocy, paneli słonecznych, gadżetów survivalowych, wyposażenia wojskowego i miliona innych rzeczy, globalna zależność od Chin będzie miała swoje represje. Już teraz wiele firm planuje opuścić komunistyczny kraj w miarę pogarszania się warunków.

Przygotuj się tak, jakby linie zaopatrzenia tego produkcyjnego potwora pewnego dnia wyschły, ponieważ równie dobrze mogłyby wyschnąć dla Europy i Stanów Zjednoczonych. Czy to co widzimy w wiadomościach spowoduje pozytywną zmianę reżimu w Chinach?

Protesty w Chinach

Jak widzimy w Iranie, śmierć jednej osoby może wywołać prawie rewolucję, ale Iran i Chiny są bardzo różne. Oba konflikty są w toku. Kiedy patrzymy na Chiny, zwykle rozumiemy je tylko częściowo, ponieważ patrzymy na nie zachodnimi oczami. Co to naprawdę będzie oznaczać dla was i dla Chińczyków? Dowiemy się wkrótce.

Źródło:

Ofensywa Blog