Uwięzniony - film

Uwięziony na 10 dni w mieszkaniu na 35 piętrze

Trapped to indyjski dramat survivalowy. Shaurya omyłkowo zamyka się w swoim nowym domu (Mumbai, Indie), w którym nie ma wody, jedzenia, elektryczności ani sąsiadów. Musi  walczyć z wszelkimi przeciwnościami, aby przeżyć.

Zwiastun Filmu

Opis filmu (EN/PL)

Bohater podejmuje kilka wstępnych prób złamania zamka, ale kończy się niepowodzeniem. Mieszkanie ma wadliwe okablowanie, które prowadzi do wyłączenia obwodu, pozostawiając go bez prądu. Jego telefon wyczerpuje się, zanim może wezwać pomoc. Shaurya, całkowicie odłączona od świata zewnętrznego, walczy o przetrwanie bez jedzenia, wody i elektryczności. W miarę upływu dni staje się coraz bardziej klaustrofobiczny, a jego próby ucieczki stają się coraz bardziej desperackie. W pewnym momencie własną krwią wykreśla słowo „pomoc” ze szczegółami swojego adresu na tekturowym papierze, który spada na taras pobliskiego domu. Mieszkaniec domu wypytuje o to nieświadomego stróża, który twierdzi, że budynek jest pusty. Z wahaniem zaczyna iść, żeby zbadać sprawę, ale wkrótce się poddaje.

Zdesperowana Shaurya ucieka się do jedzenia karaluchów, mrówek i gołębi, a także zaczyna rozmawiać ze szczurem o towarzystwo. Ku jego uldze po kilku dniach pada ulewny deszcz, a Shaurya zbiera jak najwięcej wody w pustych pojemnikach. Udaje mu się przeżyć prawie tydzień, ale jego zdrowie pogarsza się z powodu głodu, odwodnienia i izolacji. W ostatniej, desperackiej próbie ucieczki Shaurya zaczyna przecinać bramę balkonową blachą i ostatecznie się jej to udaje. Schodzi pięć pięter, kilka razy prawie spadając z powodu wyczerpania, zanim udaje mu się dotrzeć na piętro, które nie ma bram balkonowych i ostatecznie ucieka z budynku. Mdleje z powodu zmęczenia i osłabienia, zostaje przewieziony do szpitala. Tydzień później odwiedza go Noorie, która ujawnia, że ​​jest teraz mężatką, ponieważ myślała, że ​​ją porzucił. Zrozpaczony i przerażony incydentem Shaurya próbuje wrócić do normalnego życia, ale jest wstrząśnięty, widząc, że jego przyjaciele i koledzy nawet nie zauważyli jego nieobecności, ponieważ wszyscy są zbyt zajęci własnym życiem.

Cały film (Hindi)

Ofensywa Blog