White Rabbit Project – nowe spojrzenie na pogromców mitów

W grudniu 2016 roku zadebiutował na Netflix pierwszy sezon White Rabbit Project – programu, który można by na wyrost nazwać kontyuacją “Prawda czy fałszpogromcy mitów” (ang. Mythbusters). Część poprzedniej ekipy w postaci Kari Byron, Tory Belleci i Grant Imahara opowiadają o wynalazkach, które zmieniły świat, głośnych napadach, niekonwencjonalnych broniach i innych ciekawostkach.

W porównaniu do pierwowzoru teraz oprawa jest bardziej filmowa, a zatem występują liczni aktorzy, statyści oraz odgrywane przez nich scenki w różnych lokalizacjach.  Program nadal bawi, ale zdecydowanie mniej uczy, nie ma już tłumaczenia czemu to działa lub dlaczego tak, a nie inaczej. Na ogół oprócz  jednego eksperymentu prowadzący tylko opowiadają i oceniają to co zrobili inni w przeszłości. Zatem walor edukacyjny został zepchnięty na margines kosztem efektownej oprawy. Pewnie dlatego, że zabrakło prawdziwych ekspertów postaci Adama Savage’a oraz Jamiego Hynemana.

Tytułem ciekawostki nowi prowadzący korzystają z komputera z przeźroczystym ekranem.

Oficjalny zwiastun sezonu 1:

Jeśli interesują cię ucieczki np. z więzień – polecam zobaczyć odcinek 2, gdzie skrótowo omówiono 4.

Program będzie dostępny także w Polsce, ale nie wiemy jeszcze w jakiej formie i czy w ogóle doczeka się spolszczenia (choć szanse na to są niemałe).
Źródło:  Netflix

p.s.

Na szczęście Poczynania Adama Savage’a i Jamiego Hynemana można śledzić za sprawą witryny Tested, oraz kanału YouTube, gdzie obaj panowie, a szczególnie Adam, regularnie pojawiają się z niesamowitymi projektami DYI (zrób to sam).

Ofensywa Blog