Zakaz wstępu do lasów – zdjęty

Od poniedziałku (20 kwietnia) został zdjęty zakaz wstępu do lasów i parków, ale tymczasowo nadal będzie zamknięta  infrastruktura towarzysząca – m.in. ścieżki edukacyjne, miejsca biwakowe, parkingi – powiedział w wywiadzie minister środowiska Michał Woś. 

Wydaliśmy wytyczne, by od poniedziałku parki narodowe oraz krajobrazowe także były dostępne, ale ich dyrektorzy będą mogli zamknąć niektóre szlaki – dopowiedział minister. Chodzi o te szlaki najbardziej oblegane. Decyzje, co do otwarcia parku i szlaków turystycznych będą podejmowały dyrekcje parków. Decyzja o otwarciu lasów będzie pierwszą z decyzji w ramach powrotu do nowego reżimu sanitarnego czy odmrażania gospodarki.

Warto wiedzieć! Na leśnym parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma! Nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp.

Przypomnijmy, że 3 kwietnia br., w związku ze stanem epidemii, Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów; zamknięto też parki narodowe. Resort środowiska tłumaczył, że decyzja wynikała z faktu, że wiele osób, mimo zagrożenia epidemią, gromadziło się na terenach zarządzanych przez LP.

Ofensywa Blog