Co radzą zioła? Domowa samopomoc ziołowa, Bartosz Jemioła

Co radzą zioła. Domowa samopomoc na powszechne dolegliwości

Premiera 2024! Najnowsza książka Bartosza Jemioła, uznanego specjalisty od polskich ziół. Dziś prezentujemy Tom 1.

co-radza-ziola_ksiazka_okladkaJedyne na rynku opracowanie (poradnik) omawiające: interakcji ziół z lekami lub z innymi ziołami oraz zastosowania ziół w traumie i depresji. Przy korzystaniu z niezliczonych, jak się okazuje, właściwości roślin warto pamiętać o jednej rzeczy – aby podchodzić do nich z należytym szacunkiem. Rośliny bez człowieka z pewnością sobie poradzą, ale człowiek bez roślin nie przeżyje zbyt długo!
Z książki dowiesz się m.in. jakie rośliny mogą szybko pomóc w nagłych dolegliwościach, gdy nie ma dostępu do podstawowych medykamentów z apteczki pierwszej pomocy czy apteki.

Rośliny to organizmy niezwykłe. Nawet po wielu latach studiowania ich właściwości nadal potrafią zaskoczyć czymś nowym i nieoczekiwanym. Niezwykła złożoność niemal wszystkich żyjących na Ziemi organizmów w przypadku roślin uznawanych za lecznicze i ich oddziaływania na organizm człowieka nabiera szczególnego znaczenia. Od zarania dziejów rośliny służyły bowiem jako skuteczna pomoc w przywracaniu równowagi ciała i utrzymywaniu homeostazy w zachodzących w nim procesach.

Zamów książkę “Co radzą zioła” najtaniej | księgarnie – porównanie cen


Jeśli poprzednia książka “Terenowa apteczka ziołowa” tego autora była dla ciebie ciekawa, ta jest jeszcze lepsza i bardziej kompleksowa. Bartosz Jemioła od wielu lat prowadzi zajęcia terenowe z zakresu nowoczesnej fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa ludowego, dzikich roślin jadalnych. Przekazuje rzetelną wiedzę fachowym, ale zarazem przystępnym językiem z dodatkiem humoru.

Polecamy obie pozycje, nie tylko dla osób zainteresowanych ziołolecznictwem, czy naturopatów, ale także preppersów.

Ofensywa Blog