Amerykański kamuflaż pikselowy

Armia Stanów Zjednoczonych to jedna z najlepiej wyposażonych armii na świecie. Tego akurat nikomu tłumaczyć nie trzeba. Technologia, wyszkolenie, nawet odzież. Każdy z tych elementów ma wpływ na końcowe rozwiązanie konfliktu. To właśnie amerykańscy specjaliści wymyślili system MOLLE. Również oni opracowali kamuflaż pikselowy, który dziś wykorzystywany jest przez większość armii na świecie.

Innowacyjne umundurowanie polowe zostało przemyślane tak, aby spełniać nawet najtrudniejsze wymogi dzisiejszego pola walki. Właśnie dlatego, pierwsze testy wspomnianego już kamuflażu pikselowego odbywały się podczas konfliktu w Iraku.

Universal Camouflage Pattern (UPC)

Universal Camouflage Pattern   to innowacyjne rozwiązanie. Jego elementy układają się według nieregularnego wzoru. Wykorzystuje się do tego trzy kolory – szary, beżowy i zielony. Dzięki temu opracowany przez Amerykanów uniwersalny kamuflaż może być wykorzystywany w każdym otoczeniu. Co ciekawe nadaje się on zarówno do terenów miejskich, leśnych, jak i pustynnych. Kamuflaż idealny!

Umundurowanie ACU składa się z bluzy, spodni oraz wielu akcesoriów. Jak nietrudno się domyślić najważniejszym elementem umundurowania jest bluza. W przypadku tej zaprojektowanej dla amerykańskiego wojska została wyposażona w dwie skośne kieszenie piersiowe oraz dwie barkowe, zapinane na rzepy. Kieszenie barkowe posiadają również rzepy zewnętrzne. W tym wypadku zostały one dodane po to, aby ułatwić mocowanie emblematów.

Bluzę wyposażono we wzmacniające naszycia na łokciach w formie kieszeni zapinanych na rzepy. Dzięki temu zwiększono wytrzymałość poszczególnych elementów bluzy. Jest to szczególnie ważne w trudnych warunkach walki. Wzmocnienia na łokciach chronią skórę i zapobiegają rozdarciom podczas czołgania się.

Najdziwniejszym rozwiązaniem całego projektu jest tzw. mandarin collar. Jest to odmiana stojącego kołnierza. Posiada specjalne zadanie — zakrycie szyi na całym jej obwodzie.

Jak wiadomo, amerykańska technologia jest tak innowacyjna. Nie trudno więc o stwierdzenie, że bluza Amerykańskich Sił Lądowych to odzież militarna, która sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach. Szeroki wybór kamuflażu UPC (Helikon) jest do nabycia w naszym sklepie.

Pozdrawiamy!

Ofensywa Blog