10 przedmiotów, które zapominamy włożyć do BOB-a
Oto lista 10 przedmiotów, które większość osób zapomina włożyć do ich plecaków ucieczkowych do tzw. BOB (ang. Bug Out Bag). Sprawdź następujące punkty:
- Tabletki na problemy żołądkowe i nie chodzi tu tylko o węgiel aktywowany (zalecany zawsze!), ale także No-Spa, która likwiduje częstą przyczynę bólu brzucha – skurcz, zawiera bowiem substancje czynną Drotawerynę. Inne zalecane leki powinny mieć w swoim składzie Hioscynę, która także działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.
- Mini zestaw dentystyczny – szczoteczka i mini pasta, coś co pozwoli ukoić ból zęba (np. goździki), a także awaryjnie usunąć ząb lub coś z niego wydłubać, kiedy ból będzie nieznośny – nie zapominając o higienie po tej operacji.
- Maska ochronno-filtrująca – ewentualne silne zanieczyszczenie powietrza jest poważnym, lecz często lekceważonym problemem. A przecież ekspozycja na zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu (np. bakterie) powoduje choroby. Sugerujemy posiadać przynajmniej choć po 3 maski typu filtrem N95, klasa ochrony min. FFP2. Dodatkowo warto mieć choć jedną (a najlepiej dwie) maski z filtrem z węgla aktywnego, aby zanieczyszczane “dymem” powietrze i związany z tym silny kaszel nie uniemożliwił nam ucieczki.
- Super Glue – popularny klej kropelka, który skleja wszystko i szybko. Więcej o jego użyciu w książce “Sztuczki survivalowe“.
- Zdjęcia rodziny, bliskich ci osób w tym dzieci – dla podniesienia morale, a także przy poszukiwaniu zaginionych dzieci. Forma papierowa, najlepiej w jakieś folii ochronnej.
- Zipki, trytki – zepną prawie wszystko i do tego niezwykle mocne, przydatne także jeśli musiałbyś kogoś pozbawić wolności.
- Białko – w takiej formie, abyś mógł je szybko przyrządzić i spożyć. Sklepy dla sportowców pełne są różnych tego typu produktów. Z pewnością będzie to lepsze rozwiązanie niż tylko słodkie batony, które dają kopa na krótki czas.
- Torby na śmieci – wiele zostawań, począwszy od ochrony przed deszczem, także jako awaryjny śpiwór. Więcej o ich użyciu w książce “Sztuczki survivalowe“.
- Dodatkowy pojemnik na wodę – moim zdaniem najlepiej elastyczny, który można zwinąć lub złożyć, aby nie zajmował dużo miejsca.
- Ostrzałka do noża. Bowiem każdy nóż może stracić swoją super ostrość, zatem polecam coś małego w jaskrawym kolorze: http://ofensywa.eu/noze/ostrzalki-do-nozy
Niniejsze opracowanie powstało na bazie filmu, zgromadzonej wiedzy oraz własnych przemyśleń.